Sari la conținut

1.2 Tce Pofticios De Ulei


Postări Recomandate

Si daca am citi cu totii documentatia tehnica a instalatiei gpl si am fi de acord ca e cea mai tare chestie de pe pamant, faptul ca s-a incalcat garantia ramane. Dupa mine, contractul de garantie e un contract, care e in vigoare daca nu e incalcat de una dintre parti, si are beneficii si conditii de respectat

Editat de ambvision
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 960
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Nu imi vine sa cred reactiile si concluziile unora despre forum , dar asta e, nu poti sa te intelegi cu toata lumea, unii chiar au idei fixe si atunci cel mai bine este sa renunti la efoturile de a-i

@stefanudrea te rog sa te calmezi si sa postezi pe forum , in speta in acest topic, numai cand vei avea date concrete, pana atunci iti recomand sa nu mai postezi informatii partiale sau fara surse, de

Ei na, este evident ca deja te-ai angajat, dar nu asta e ideea.   Parerea mea prietenesca, simpatizanta si pe deplin interesata: presupunand ca ar exista buna intentie si receptivitate din partea as

Posted Images

Stefan,ti au dat un termen cand se hotarasc ce si cum?Alba sau neagra?

Deocamdata e neagra conform rezolutiei smulse tot de mine ca altfel nu se sinchiseau! Dupa ce le-am trimis expertiza si poze service-ul a fost sunat pt poze suplimentare si raport amanuntit! Acum nu mai astept decat evaluarea daunei, iar daca se decid sa recunoasca si sa repare se va evita litigiul. Altfel...

 

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca am citi cu totii documentatia tehnica a instalatiei gpl si am fi de acord ca e cea mai tare chestie de pe pamant, faptul ca s-a incalcat garantia ramane. Dupa mine, contractul de garantie e un contract, care e in vigoare daca nu e incalcat de una dintre parti, si are beneficii si conditii de respectat

Deci sunt de acord complet cu voi ca nu mai am garantie comerciala, dar viciile ascunse de fabricatie, multiplele semne de intrebare fara raspuns si legatura gpl-etansare motor ma fac sa cred ca nu degeaba am invatat sa citesc!

 

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e foarte greu sa demonstrezi viciile de fabricatie. Iti dai seama ca deciile (fiindca vor fi mai multe instante) vor fi luate de judecatiri care sunt atehnici. Atentie ca e posibil ca Dacia sa-l 'sponsorizeze' pe expertul care a facut constatarea. S-au mai vazut cazuri. Oricum cred ca va dura 1 an sau doi pana la o rezolutie finala.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai zis ca motorasele de ascutioare sau de periuta de dinti electrica sunt un compromis...dieselul e mult mai sigur. Inclusiv la alte marci.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca e foarte greu sa demonstrezi viciile de fabricatie. Iti dai seama ca deciile (fiindca vor fi mai multe instante) vor fi luate de judecatiri care sunt atehnici. Atentie ca e posibil ca Dacia sa-l 'sponsorizeze' pe expertul care a facut constatarea. S-au mai vazut cazuri. Oricum cred ca va dura 1 an sau doi pana la o rezolutie finala.

Daca am merge dupa principiile astea atunci ce mai caut in instanta? Eu sper totusi ca Dacia nu vrea sa ajunga acolo!

 

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mintea mea, costurile comerciale ale Dacia, daca il ajuta pe colegul @stefanudrea sunt clar mai mici decat costurile de imagine daca se ajunge la un scandal mediatizat. Si.... sper sa nu fie asa, dar pare un lot de motoare cu problema asta si daca e asa ... vor mai apare si alte motoare din lot cu problema si tot in opinia mea pierderea de imagine va fi mult mai scump tradusa in pierderi comerciale - vanzari.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak unpinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...