Sari la conținut

'16 Duster 1,2 Tce 4X4 Laureate


Postări Recomandate

600 lei am platit si eu in 2014, pe Euro5 (dar 1.2 TCe emite mai putine noxe decat 1.6 16V, plus avantajul cilindreei). Si eu am rezolvat totul singur, purtat de valul birocratiei. Initial am vrut sa platesc pe cineva, dar dupa ce mi s-a zis ca la primarie trebuie sa merg singur ca nu-stiu-ce, am rezolvat totul din inertie apoi. A mers destul de repede, cel mai mult cred ca am stat la biroul inmatriculari, cam 30 min.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 178
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Va salut si bine v-am gasit! Cu permisiunea voastra, incerc sa ma integrez si eu in comunitatea posesorilor de Duster   Joia trecuta, dupa cateva zile si nopti de studiu pe internet si un drivetes

Kilometrajul la bord a ajuns la 963, consum mediu de pana acum, masurat la pompa, 7,93 litri/100km.   La cea mai recenta alimentare au intrat 33,5908 litri cu care au fost facuti 429 km, asadar iese

Dacia recomanda sa se citeasca si sa se respecte caietul de service. Si acolo specifica ceva ce suna cam asa: sarcina proprietarului este sa verifice oricat de des este necesar nivelul uleiului din mo

Posted Images

Da' de RCA de masina noua ce părere aveti? Ca pe mine m-ar fi usturat 1mie lei pe an, daca nu îmi făceam buletin rural. Si am 10 ani fără daune RCA, da' nu contează...

Vechimea fara accident conteaza, chiar daca schimbi masina, dar "dragutii" de la RCA nu spun asta. Poti sa faci o cerere sa iti migreze bonus/malus de pe masina veche. :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu, dar transferul de bonus/malus nu functioneaza cand e vorba de masina noua. In plus, n-am facut niciun schimb de masini.. Doar valutar :)

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-am zis ca vreau un pret care sa tina cont de faptul ca nu am avut accidente. Am facut la ei nu numai rca dar si casco pt doua masini. Si nu stiu cum au facut dar au luat in considerare clasa de risc respectiva.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...