Sari la conținut

imbunatatire suspensie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 239
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In sfarsit, dupa o lunga asteptare, a sosit kit-ul complet de suspensii Ironman +4cm (Arcuri, Amortizoare + suruburi reglat unghi de cadere)   Ca si prima impresie:   1. Se observa cu ochiul liber

Oho! Te-au tinut ceva, mister... Hai sa iti zic o treaba... Eu am tot Kit IronMan (Arcuri si Amortizoare), si pot sa spun ca e cea mai mare teapa pe care mi-am luat-o vreodata, si pe bani multi! Si p

Daca ar fi sa o iau de la capat, as merge pe amortizoare standard Billstein B6 cu arcurile de inaltare H&R. Parerea mea... Ce mai buna combinatie pentru strada 80% + off 20%. Mi se pare cea mai cu

Posted Images

Am si eu o rugaminte, de ceva vreme am impresia ca arcurile s-au cam lasat si vrau sa stiu cei care nu au umblat la suspensie si au anvelopele stock ce inaltime este de la sol pana la aripa.

Eu pe spate am 76.5 cm iar pe fata tot 76.5 cm doar ca pe dreapta am 75 cm.

Nu inteleg de ce imi trage un pic stanga. Am sa merg sa-mi verific unghiurile dar sunt curios ce inaltime trebuie sa aiba.

Atasez si o poza ca sa stiti cum am masurat.

Multumesc.

cu masuratoarea.... vezi ca nu toata lumea are aparatori.... ca vroiam si eu sa masor dar eu nu am aparatori si acolo se mai pierd niste mm... cred

 

@gusterul: poate ne dai totusi niste pareri despre stabilitatea masinii cu noile arcuri (on si off road). Ar putea fi folositoare pentru cei care doresc sa-si monteze si ei.

pai chiar nu are rost... ce pot sa spun acum pe foarte scurt: arcuri ironman cu amortizoarele stock nu e o combinatie prea fericita. Promit sa revin cu feedback dupa ce montez si amortizoarele :flowers:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o rugaminte, de ceva vreme am impresia ca arcurile s-au cam lasat si vrau sa stiu cei care nu au umblat la suspensie si au anvelopele stock ce inaltime este de la sol pana la aripa.

Eu pe spate am 76.5 cm iar pe fata tot 76.5 cm doar ca pe dreapta am 75 cm.

Nu inteleg de ce imi trage un pic stanga. Am sa merg sa-mi verific unghiurile dar sunt curios ce inaltime trebuie sa aiba.

Atasez si o poza ca sa stiti cum am masurat.

Multumesc.

 

dreapta fata?

vezi sa fie suprafata prefect plana;

presiunea in pneuri aceeasi;

masina fara nici un bagaj in interior;

cel mai bine parcheaza masina invers si masoara partea dreapta.....

am masurat si eu, nu am suprafata perfect plana, dar distantele sunt intre 77,5 si 78.5 cm.

cred ca este influentata distanta si de cantitatea de benzina din rezervor, la mine cand am masurat mai era cam 1/3 benzina in rezervor....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Acum disponibile pe stoc la Bucuresti si amortizoarelele Ironman4x4.

Amortizoarelel NU inalt amasina, ci vor imbunatati major comportamentul masinii pe sosea si in teren.

 

daca vreti sa inaltati masina trebuie si arcuri Ironman4x4 care ofera un lift real de cca 40mm

 

Pentru detalii http://www.ironman4x4.ro/cms.php?id_cms=21

 

sau 0723 573 323

 

alec preotu

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...