Sari la conținut

Ce e bun si ce se poate imbunatati la Dacia Duster?


Postări Recomandate

E, ma gandesc si la costul pe durata de viata, dar da, gandul asta este mult mult la spate caci nu merg extrem de mult cu ea (comparativ cu o masina folosita la multinationala) si atunci perioada ei de forma buna se va intinde pe mai mult ani. Pe de alta parte, uneori chiar si la multinationale conteaza mai mult la un moment dat pretul de achizitie. Eh, fiecare si le stie pe ale lui, unde merge cu masina, ce face cu ea, ce buget, etc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • Răspunsuri 190
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Bai fratilor, când citesc expresii de genul: " chiar nu puteau sa pună un capacel acolo?" imi vine rau )) Cand am luat decizia de a schimba masina am gandit asa: vreau un diesel cu garda mare la sol

Ce e bun: - design-ul general al masinii - motorizarea 1,5 DCI - pretul   ce se poate imbunatati la Dacia Duste: - grupul de indicatoare din bord spre digitizare eventual ecran led, mai multe in

Da', uneori stirile sunt bune (ca aflii info utile de pe drumul tau). Eu ma intreb cum te poate enerva (vizual) o antena lunga in timp ce mergi cu masina prin afara localitatilor...? Sau mai bine zis

Posted Images

Ca sa nu mai deschid un topic, stiti prin Bucuresti vreun meserias care imbraca volane in piele fara sa le demonteze?

 

Mi se pare (sau nu, dar oricum mi s-a pus pata) ca volanul meu s-a "subtiat" si a inceput sa prinda luciul ala de folosit.

Ca urmare as vrea sa imbrac in piele doar "cercul" (fara partea centrala, aia cu airbag-ul) si fara sa dau jos volanul.

 

Prin perindarile mele pe alte forumuri (ex forumuri, acu sunt fidel :)) ), am aflat la un moment dat ca exista (cel putin) un tip in Bucuresti care face asta dar nu reusesc si pace sa-mi aduc aminte nici macar unde am citit informatia asta.

 

Asa ca apelez la comunitate, poate primesc vreo recomandare.

Editat de cosminium
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai deschid un topic, stiti prin Bucuresti vreun meserias care imbraca volane in piele fara sa le demonteze?

 

Mi se pare (sau nu, dar oricum mi s-a pus pata) ca volanul meu s-a "subtiat" si a inceput sa prinda luciul ala de folosit.

Ca urmare as vrea sa imbrac in piele doar "cercul" (fara partea centrala, aia cu airbag-ul) si fara sa dau jos volanul.

 

Prin perindarile mele pe alte forumuri (ex forumuri, acu sunt fidel :)) ), am aflat la un moment dat ca exista (cel putin) un tip in Bucuresti care face asta dar nu reusesc si pace sa-mi aduc aminte nici macar unde am citit informatia asta.

 

Asa ca apelez la comunitate, poate primesc vreo recomandare.

 

Eu zic sa nu te complici! Sunt convins ca iesi mai ieftin cumparand unul nou, gata imbracat, decat sa apelezi la manufactura. Parerea mea. Tu alegi!

Vorbeste cu @Planetara.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Delu, io zic sa il lasi sa caute...

 

Acu' 10 ani, la sfatul lui dsign(de pe alt ) am apelat la un tip "husi" (din craiova) sa imi imbrace volanul la subaru.

 

Si azi, dupa atata timp, volanul de la subaru arata cu o clasa peste asta nou de la duster, si nu ma refer la forma ci la piele si la cusatura.

 

P.S. intentionez sa dau de "husi" la primavara.

 

Volanul e unul din lucrurile care SE POT imbunatati la Duster.

Editat de mugur
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Delu, io zic sa il lasi sa caute...

 

Acu' 10 ani, la sfatul lui dsign(de pe alt ) am apelat la un tip "husi" (din craiova) sa imi imbrace volanul la subaru.

 

Si azi, dupa atata timp, volanul de la subaru arata cu o clasa peste asta nou de la duster, si nu ma refer la forma ci la piele si la cusatura.

 

P.S. intentionez sa dau de "husi" la primavara.

 

Volanul e unul din lucrurile care SE POT imbunatati la Duster.

 

Logic! Eu doar mi-am dat o parere. Investitia ne priveste pe fiecare. ;-)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am probleme cu calitatea materialului care imbraca volanul din fabrica (c-o fie piele sau altceva chiar nu ma interseaza). Pe mine ma deranjeaza faptul ca parca e prea subtire volanul si nu mai am priza cum trebuie (nu ma intrebati de ce abia acu am constatat asta ca nu stiu sa raspund) precum faptul si ca a devenit foarte lucios (asta mi-a spus-o un pitic de pe creier :) )

Ma gandeam fie sa-l imbrac peste pielea originala (daca se poate) fie sa pun o piele mai groasa.

Editat de cosminium
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...