Sari la conținut

dust3radmin

Modificari, imbunatatiri Dacia Duster!

Postări Recomandate

Acum 5 ore, BogdanG a spus:

O intrebare: la Duster model 2018 ce modificari trebuiesc facute pentru a se aprinde si a doua jumatate din stopul de frana?

Multumesc!

Buna intrebarea, mai ales ca cele doua becuri din fiecare corp sunt identice, P21/5W cu doua filamente. Pare a fi o problema de legaturi electrice, nicicum de soft. Nu-mi dau seama insa daca e vorba de lipsa unor legaturi in soclu (care oricum pare capsulat, deci inaccesibil) sau efectiv de lipsa unui fir ce trebuie sa intre in soclu prin acel conector care, din cate vad, este limitat la maxim 4 fire. Poate ne lamureste cineva care stie mai bine despre ce e vorba.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 20.09.2019 la 7:22, Cristian6 a spus:

Buna, ai zis ca ai montat un alt sistem audio. Poti detalia un pic? Diferente de sunet etc. Multumesc 

Pe mine ma intrebi?

Partajează acest post

Link spre post

Salutare colegi,

Astazi am montat si eu protectiile la aripi si bandourile pe usi, arata demential. Timp total alocat lucrarii - 3h cu tot cu spalatul masinii... foarte mult mi-a luat curatarea zonei, fiind alb, vedeam toti rahatii de musca care nu s-au dus la spalat, am muncit putin sa curat locurile unde veneau lipite bandoutile si ptotectiile de aripi, dar la final merita pe deplin, arata intr-un alt fel. 

Deasemenea, joia trecuta au bagat la LIDL bare transversale, menabo, le-am luat cu oarecare strangere de inima, dar dupa ce le-am montat - 20 de min - vreau sa zic ca vin manusa, nu fac foarte mult zgomot, adica se simt ca sunt acolo in mers dar e OK, nu e deranjant nici daca radioul e dat al 8-9 la volum.

Iata si poze cu lucrarea:

IMG_20190930_170347.jpg

IMG_20190930_170331.jpg

IMG_20190930_170404.jpg

IMG_20190930_170415.jpg

Editat de eliadib

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...