Sari la conținut

Duster 1.2 TCe 125 cai


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 342
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

diferenta de 1,1 sec este MAXIMA. mi se pare ca ajungi de la TM la Lugoj cam cu... 30,5 secunde mai repede. Hai sa fim putin seriosi si sa ne dam seama ca analizele nu se fac asa. Motorul de 1,2 Tce e

Șanse 50% să nu ai probleme

Am fost ieri si am testat eu 1.2 in Ungaria. Am comandat-o deja si in 2 saptamani vine de pe stock din Viena. Se misca fantastic. Consum mediu 7l/100 km. Sunt fascinat de ea. Am platit 3600000 forinti

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare tuturor!

 

Pe topicul asta s-a asternut linistea si nu e un lucru bun parerea mea.. ceva impresii noi de la posesorii de Duster 1.2 tce 4x4 ar fi numai bune :D

In special ceva comparatii intre asteptari si realitate legate de masina (consum pentru Bucuresti, senzatia la volan cu masina mai incarcata, rezervele de putere in depasiri, etc)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou :)

 

Vazand ca nu pot afla prea multe despre Duster-ul 1.2 tce de la posesori am cautat sa fac un test drive cu aceasta masina si am gasit pana la urma in Bucuresti un dealer care avea aceasta motorizare disponibila.

 

Parerea mea dupa un test-drive destul de scurt este una buna avand in vedere asteptarile cu care am plecat. Motorul nu pare deloc slab pentru Duster dimpotriva trage frumos in orice treapta ajutat de cutia de viteze cu rapoarte scurte. Consumul la mers in Bucuresti la stilul meu de mers cred ca va oscila in jur de 10-11 l /100 km comparabil cu consumul de pe Loganul meu actual 1.6 16v. Dupa parerea mea mea ceea ce avantajeaza acest motor este usurinta in condus in oras plus rafinamentul net superior comparativ cu un aspirat sau un diesel. Daca scoatem din ecuatie consumul un pic cam mare motorul este chiar unul reusit mai ales pentru condus pe distante scurte preponderent in oras.

Recomandarea mea pentru toti cei care vor un Duster echipat cu acest motor este sa mearga sa faca un drive test pentru a se convinge singuri.. eu unul nu am fost dezamagit.

 

P.S : Medianav-ul (in varianta EVO cred) nu prea m-a incantat.. interfata si setarile sunt destul de neprietenoase cu utilizatorul :(

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...