Sari la conținut

Apa in habitaclu


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 191
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Scurgerea din dreapta era înfundată cu mâl și frunze

1 . Luat o lanternă 2. Ridici capota și prin plasticul de la ștergătoare, prin zona cu găurele (langă ax braț stergător stânga ) te uiți cu lanterna la scurgerea din stânga (aia din dreapta e sub

Fix ca la Logan II (parbriz comun, stâlp A comun): - demontat brațe ștergătoare -demontat plasticul de sub parbriz

Posted Images

Prima problema, la 3 luni de la achizitie (Duster 1.0 GPL)

Acum 2 zile a plouat torential in timpul unei deplasări extraurbane. In locasul, din dreapta portbagajului, destinat pentru kit pana, am gasit ceva umezeala. Am pus acolo si o minitrusa cu ceva scule. Imediat dupa ploaie a trebuit sa umblu la acea trusa si avea eticheta, de pe cutie, udă. Am pipait cu mana in interiorul locasului si se simtea ceva umezeala ;  nu ”baltea” apa dar se simtea umed. 

Am incercat sa imi dau seama de unde vine problema dar inca nu am reusit. Banuiala mea ar fi ca a intrat pe la busonul de alimentare benzina/gaz. 

Sunt curios daca a mai ”patit”  cineva asa ceva si cum a rezolvat ... 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
La 06.09.2021 la 13:55, PufarinaUcigasa a spus:

Citeste aici si vezi. Dacia recomanda sa schimbi barele.

nu se vede linkul( cred ca un post privat pe FB)

cum se demonteaa barele. btw,Multumesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Se poate izola si cu un silicon insa nu sanitar pentru ca ala nu este rezistent la UV. A se folosi o solutie de geamuri si o spatula cu raza de aproximativ 5 mm pentru a finisa cum trebuie acea zona pentru ca ce a facut ala in pozele din pagina anterioara este un "lucru tiganesc" atat ca executie cat si ca aspect. Nu mai vorbesc de faptul ca siliconul ala ce l-a pus el n-o sa reziste nici un an de zile acolo.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...