Sari la conținut

Geometrie Roti - Unghi De Cadere (Camber)


Postări Recomandate

Am ramas dator cu o rezolvare de "troncanit" dreapta fata. Au fost de vina bucsele de la bara stabilizatoare. Cea de pe stanga era mai bine, dar tot uzata, asa ca le-am schimbat amandoua. Acum este liniste dinspre directie si suspensie, again :) . Me , happy! :hyper:

 

Cu ocazia asta am incercat sa curat pe acolo si am scos cam 2 galeti de noroi de pe brate, de pe langa scut si ce mai e pe acolo si n-am scos inca tot. Sambata asta am program de scos pamantul de pe unde s-a pitulat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 37
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mai mentioneaza nu doar ca geometria e aiurea, dar si troncane cand treci peste mici denivelari ale asfaltului.   Parerea mea e ca oala/flansa telescopului (bucsa aia mare de plastic si/sau cauciuc

Din cunostintele mele de amator:   Unghiul de cadere (la valorile astea) iti va afecta foarte putin uzura cauciucurilor. Avand in vedere ca e aproape in specificatii nu cred ca e ceva super urgent.

Am ramas dator cu o rezolvare de "troncanit" dreapta fata. Au fost de vina bucsele de la bara stabilizatoare. Cea de pe stanga era mai bine, dar tot uzata, asa ca le-am schimbat amandoua. Acum este li

Posted Images

Am fost la un alt service cu reglare geometrie si acesta a zis ca a reusit sa regleze si acum e in regula:

 

Am pierdut eu firul? Vad ca e acelas service. Odata au vrut sa-ti schimbe jumate din masina si acum totusi au reusit reglajul? Cum se explica?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, @ISZY56, ai pierdut firul. Am pus ambele rapoarte pentru comparatie.

Cel de-al doilea raport e ok si e la alt service, care regeleaza geometria la cam tot ce misca 4x4 in Tm.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Mulțumesc pentru sfaturi! Din păcate bateria m-a lasat in concediu departe de casa. Acasa mi-as fi luat direct 7711575175 pentru a evita probleme de genul acesta. A doua varianta era Bosch 0092PE0080 care am inteles ca e aproape identică cu Varta, care insa nu era prea bine in parametri la masuratori. (Cea de pe stoc) Asa ca am optat pentru a 3 a varianta Exide EL700 care se potriveste perfect, insa e "virgina" exact pe partea unde este furtunul de evacuare a gazelor si nubare dop, ci un capac turnat sin plastic. (Am atașat o poza cu situatia din teren) Am scris celor de la Exide cerand sa ma ajute cu informatii referitoare la deblocarea gaurii pe partea bornei plus, insa se pare ca au multe solicitari, sau sunt interesati sa vanda cat mai mult, iar cand ai o problema tehnica se fac ca ploua. (am scris direct la exidegroup.com) Am montat bateria asa pe masina si am lasat-o peste noapte in speranta ca isi citește valorile noii baterii si in timp isi va regla parametrii de încărcare pentru noua baterie. Maine ii dau o cheie.😃
    • Varta are găuri pe ambele părți și, pe capacul de protecție al bornei + are un dop detașabil, pe care îl montezi pe partea opusă furtunului. Soluții: 1. Dai bateria retur 2. Pui furtunul pe partea cealaltă
    • Am achizitionat un acumulator Exide EL700 EFB de 70Ah 760A (EN) Este compatibil din punct de vedere dimensional, insa are gaura pentru furtunul de evacuare a gazelor pe partea bornei minus, iar tavita bateriei originale are furtunul pe partea bornei plus. Dopul pe partea bornei plus pare a fi turnat.  Ari mai întâlnit situația asta? (Sa aveti nevoie de schimbarea poziției ieșirii furtunului de evacuare a gazelor la bateriile Exide?)
    • Vand prelata auto Duster , este noua ,am vandut mașina si nu am apucat sa o folosesc,nu este made in China,250 lei  
    • Cel de plastic si cel de la Logan 1 montat. 
×
×
  • Creează nouă...