Sari la conținut

CristiZ

Sistemul de monitorizare a presiunii din pneuri pe modelele Dacia?

Postări Recomandate

Nu stiu daca postez unde trebuie dar as vrea sa stiu daca si la voi e la fel. Am un Duster 1.5 BlueDCI achizitionat in februarie. Evident a fost incaltat cu cauciucuri all season, asa ca azi l-am incaltat cu cauciucuri de iarna pe 16 plus jante de tabla. Nu mica mi-a fost mirarea sa vad ca lipseste acel capacel de la surubul central. As vrea sa stiu daca se poate cumpara de undeva asa ceva. Arata nasol fara acel capacel plus ca toata mizeria, apa care in timp isi face treaba intra la acel surub. Multumesc si scuze daca e off topic.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred..Pe fata nu exista asa ceva.pe spate are acel capacel de cauciuc..in centrul tamburului.Cred ca alea or fi..

Legat de ce.ai sugerat tu,eu le.am luat sh cu 80 ron.Nu erau perfecte dar isi fac treaba.

Partajează acest post

Link spre post

Salutare. 

Am un duster1. 5 4x4 model 2015. Când am dat jos rotile de vară cu senzori în iarna, am uitat sa le marchez. Acum vreau sa le pun din nou pe cele de vara. Întrebarea mea este dpdv senzori presiune, TB respectata vreo ordine (în grupul Renault sunt valve colorate și pe ușa e schema montării lor pentru ca sistemul sa indice exact). Nu am manualul, așadar aștept un răspuns. Merci. 

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...