Sari la conținut

Sistemul de monitorizare a presiunii din pneuri pe modelele Dacia?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 177
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Hmm,nu as baga mana in foc ca s cei mai priceputi

În principiu ar trebui să stie să învete un nou set ,dar pentru evitarea bătăilor de cap faci poze la senzorii noi (etichetă) și incearcă să notezi și pozitia lor pe mașina - te ajută o învațare forta

De doua ori mi s-a aprins si de fiecare data pe buna dreptate. Nu are nimic martorul, verificati-va mai bine presiunea din roti si o sa vedeti ca nu da gres.

Posted Images

  • 3 months later...

Deci trebuie sa cautam abțibild  pe usa soferului  sa stim daca avem senzori in roti. Hm... Cum arata ca eu nu am vazut asa ceva la al meu .

Si stie cineva la astea din 2018 ce s a facut?

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Duster din 2018, 4x4 si desi credeam ca am senzori in roti nu am. Imediat ce l-am luat i-am schimbat jantele de tabla cu jante de aliaj, si la vulcanizare am vazut ca nu este nici un senzor pe roata. Deci probabil functioneaza impreuna cu ABS-ul, ceea ce e mai bine caci e o bataie de cap in minus.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, multumesc de info.

Tocmai azi am comandat genti de tabla si cauciucuri de iarna mai tb capace care nu sunt ieftine 269 roni la emag... daca mai trebuiau si senzori gaura in buget serioasa.

1669 ron pt curiosi 4 genti tabla pe 16 si patru gume noi, de la vadrexim.ro... 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, stiam ce intrebare urmeaza...

Va rog sa nu dati cu mistoul prea tare ca mi-am luat masina de 18 mii de euro si m-am ieftinit la cauciucuri

Dar dupa parerea mea arata foarte bine si gumele cat si jentile. Cauciucul e moale sper sa ramana asa si la iarna...

Este vorba despre Sailun ice brazzer 215/65/16 la 230 roni/buc si jenti Alcar Stahlrad 8873 la 183 roni/buc.

Si sa stiti ca cei de la Vadrexim au pe site o gramada de gume pt Duster alesesem ceva pe la 320 ron/ buc dar cand am sunat nu aveau pe stoc decat astea si ceva resapat... la jenti nu am vrut sa renunt si am luat hotararea asta...

Poftiti va rog poze:

 

20180713_122933.jpg

20180713_122911.jpg

20180713_120634.jpg

20180713_164052.jpg

20180713_164046.jpg

20180713_161655.jpg

20180713_171613.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...