Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

nu cred ca intoarcerea anvelopei este recomandata, pentru ca profilul la anvelopele continental M+S cu care este echipat dusterul 4X4 este asimetric ....

multumesc frumos, Daniel:)

Posted Images

Poate nu ati inteles bine ce am zis. Nu ma deranjeaza imprecizia instrumentului de bord. La multe masini am constatat imprecizie mai mica sau mai mare la indicatorul de nivel combustibil. Problema care nu mi se pare normala este ca daca intru in test imi spune ca am 19 litri dar indica in acelasi timp corect, adica sub jumatate de rezervor, iar daca ies din test (fara sa misc masina de pe loc) imi arata ca am mai mult de jumatate de rezervor cand in rezervor sunt sigur pana in 20 litri.(19). Daca intru din nou in test arata iar corect, adica sub jumatate. Daca ies din test iar este peste jumatate. Cred ca ar fi fost normal ca in cele doua situatii indicatia de nivel sa fie identica si nu sa difere cu 2 linii. Unde am mai citit de problema asta se spunea ca isi revine dupa ce umplii rezervorul. O sa ma conving repede de asta. Adica o sa umplu rezervorul si o sa urmaresc atent indicatorul comparandu-l in acelasi timp cu testul sa vad daca isi revine. O sa fac si ceva teste in legatura cu cele 2 compartimente sa vad daca nu e de la ele pacaleala. Am mai vazut la o masina care avea un rezervor cu 2 compartimente si un furtun intre fundurile celor doua compartimente pentru egalizarea nivelului de combustibil. Dar asta era la o masina din alta gama de preturi.

Si inca ceva. Indiferent de culoare Dusterul este o masina excelenta pentru Romania si drumurile ei iar negrul este chiar frumos.. Are doar un defect major (Dusterul). Cand da de noroi ii place sa se imbrace in el si trebuie sa dai fuga la spalatorie.sau sa pui mana pe furtun.personal.

Incearca sa resetezi indicatorul de combustibil,la mine se blocase la jumatate si m-a ajutat resetarea. Se procedeaza in felul urmator: dupa ce intri in meniul calculatorului(facand procedura cu contactul pus si acele miscandu-se, dupa ce iti arata cati litri mai ai in rezervor,mergi mai departe pana ajungi la ecranul cu liniute pe el,---------, anume pe acest ecran tii apasat butonul de pe bord pana de reseteaza

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pâsla e o bucata de material textil, așezată între roata de rezervă și partea de jos a compartimentului destinat roții de rezervă;

are o fantă, tăietură, prin care trece axul filetat de care se fixează roata de rezervă, cu o „piuliță„ din plastic ( trebuie să fii atent atunci când fixezi roata de rezervă în acel spațiu, trebuie să fie cu partea concavă în sus)

corfajul este din polistiren expandat....

cel mai bine, ca sa te lămurești cum este echipat portbagajul de duster 4x4 și cum se fixează roata de rezervă, ar fi sa mergi la un showroom dacia...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pasla nu se vede foarte bine dar e intre roata si tabla din partea de jos asa cum a descris si soare. Se vede in schimb mult mai bine "cofrajul".

Poza am luat-o de pe net si se aplica la 4X4 unde roata este inauntru, la 4X2 roata fiind depozitata la exterior insa sub portbagaj/masina.

post-1271-0-59850400-1365536047_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...