Sari la conținut

Postări Recomandate

In motoare italieni au fost si sunt cei mai tari...ca stau prost la alte capitole la masinile low cost,asta e alta treaba!

PS:Nemtii inca nu au inventat,chiar daca tot italienii le deseneaza masinile,sa raspunda provocarii ce se numeste Alfa Romeo Giulia...pe asta o s-o bata in performante sasi,poate Joi dupa Miercurea Ciuc! ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 896
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dusterawd tu citesti una si intelegi ce vrei. Cred ca moderatorii si adminul site-ului au fost mai mult decat indulgenti cu toate persoanele care au aprins spiritele in ultima vreme. Eu ti-as fi dat b

@dust3radmin, daca imi permiti o observatie... eu nu contest masurile luate la off-topic si ironii, insa observ ca e nevoie de ceva mai multa diplomatie, mai ales cu "mustrarile in fata careului".  

Sarbatori fericite tuturor !   Pun si aici felicitarea noastra, desi din pacate Duster-ul n-a incaput...   Sent from my SM-T580 using Tapatalk    

Posted Images

Generalizari (probabil pe baza unei experiente neplacute) + speculatii (daca nu cumva umbli cu analizor de gaze dupa tine).

 

Se poate muta la "clisee si prejudecati" :)

Nemtii au verificat noxele motoarelor,diesel,ale altor producatori auto,altele decat Wolksvagen,si au declarat ca cele care folosesc tehnologia Multijet sunt mai putin poluante si in consecinta nu au avut nevoie de falsificarea softurilor . Editat de CristianDuster
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva luni am auzit la radio o stire, si am citit si in presa ca si Fiat a trisat la testele de emisii, mai exact softul masinilor lor respecta emisiile pt 22 minute, dupa care nu le mai respecta, in ideea ca se stia ca testele standard au durata de 20 minute... deci... care nemti.... ce au verificat ?

 

http://www.telegraph.co.uk/cars/news/diesel-emissions-scandal-fiat-under-investigation/

http://fortune.com/2016/05/23/germany-fiat-diesel-emissions-ban/

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nemtii au verificat timp de...20 minute. Si evident testele au iesit ok. Daca nemtii testau 25 minute evident masinile italienilor nu treceau testele.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La o asa masina de serie italiana,normal ca nemtii mananca rahat cat duce trenul de oftica!Ia da o geana sa vezi ce inseamna masina italiana de serie! ;) Daca vrei iti dau si link cu altele din grupul Fiat sa vezi ce pot!

Editat de TheVolverine
  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca sunt...deci ideea e ca se mananca intre ei!Sau mai bine spus,se sapa inte ei! ;)

Editat de TheVolverine
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...