Sari la conținut

Postări Recomandate

@CristianDuster, O fi disparut faima lor, dar nu a disparut si adevarul, ca intr-adevar sunt masini bine facute si care nu se strica! :) In plus, eu vad destule japoneze pe strazi, si am auzit din ce in ce mai multe persoane care renunta la cliseul cu masinile germane si se orienteaza spre japoneze.

 

Da, motorul rotativ se numeste Wankel. (Initial pe avioane au fost primele aplicatii) Cel in 4 timpi clasic pe benzina s.n. Otto, cel in 2 timpi pe benzina s.n. Clerk, iar cel pe motorina... evident.. Diesel! :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 896
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dusterawd tu citesti una si intelegi ce vrei. Cred ca moderatorii si adminul site-ului au fost mai mult decat indulgenti cu toate persoanele care au aprins spiritele in ultima vreme. Eu ti-as fi dat b

@dust3radmin, daca imi permiti o observatie... eu nu contest masurile luate la off-topic si ironii, insa observ ca e nevoie de ceva mai multa diplomatie, mai ales cu "mustrarile in fata careului".  

Sarbatori fericite tuturor !   Pun si aici felicitarea noastra, desi din pacate Duster-ul n-a incaput...   Sent from my SM-T580 using Tapatalk    

Posted Images

Apropo... intre Fiat 500X si Jeep Renegade sunt diferente?Sau este aceias platforma,acelas motor si se fabrica pe aceias linie de productie? ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca/ unde este la 1.6 16 V PH1, filtrul de benzina?

Am cumparat sa- l schimb dar nu- l gasesc pe masina...( mecanicul zice ca nu are ...; s - ar putea sa aiba dreptate ...; am cumparat filtru la gramada cu multe alte consumabile si poate a fost o greseala a vanzatorului ...)

 

Stima!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are :) din ce stiu exista o sita inclusa in sorbul pompei si daca ii ceva bai cred ca se schimba cu totul (pompa adica).

Ai putea sa i-l duci la vanzator inapoi daca mai ai bonul sau il stii pe om, macar sa-ti dea ceva pe el (ceva stergatoare ori filtru pe polen ori alte consumabile d-astea).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca are ( si eu zic ca are) e undeva pe sub masina in partea dreapta spate, urmareste conductele de combustibil de la rezervor. Mai e o varianta sa fie in rezervor.

Pune o poza cu filtrul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

killer, vsebas,

 

mulțumesc,

 

am căutat pe sub el cât a stat pe elevator ( la schimbat rulment ambreiaj )

dar sincer nu am găsit nimic

mecanicul a zis să nu mai caut că nu are ... :hmm:

am să caut să- l returnez la magazin și să iau consumabile pt la anul ( căci acum le- am schimbat pe toate ...; inclusiv ștergătoare și filtru polen ...; am o obsesie în a le schimba când cumpăr o mașină... :ahappy: )

 

stimă!

 

LE :

 

poze mâine, căci acum sunt în casă și mi- e ... să mai ies până la mașină ( a rămas în portbagaj ...)

dar dacă nu mă înșel este cam ca un cilindru metalic de vreo 10 cm lungime și 3 - 4 cm diametru

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa am la dacia injectie.Un cilindru situat undeva sub bancheta spate.Nici la logan nu mai este acolo..probabil e in pompa de benzina..ceva de genul..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...