Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 4 ore, t0rquemada a spus:

Cum mașina e 2014, deci Medianav gen 1 alte informații prezentate sunt incorecte (inutile)

Am completat ca pe langa verificare si acel multiplexor  mai trebuie si activarea functiilor din MICOM si/sau diagnoza (fara de care colegul  achizitioneaza degeaba acel multiplexor). Am scris destul de clar ca "Pentru ambele se pot gasi destule informatii". Metodele sunt tratate in detaliu in mai multe locuri si pentru diferite cazuri. 

Informatiile (date in partea a doua a postului)  de pe masina mea (la care am spus ca nu ma intereseaza acestea) au fost pentru exemplificare si nu sunt incorecte si nici nu le consider inutile tinand cont de scopul unui forum (poate colegul @SCM nici nu doreste\poate sa faca asta ori sa considere ca nu are nevoie de aceste lucruri in conditiile date, fiind prea mare cheltuiala si bataie de cap).

Multumim  @Neek  pentru exemplificarea detaliata Micom la diferite versiuni de Medianav.

PS: si pentru Medianav gen1 procedura e aceeasi (desigur cu fisierul corespunzator, captura mea e doar din Demo)

Duster1.png

Editat de Gil26

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar cheltuiala nu justifica ce am deja...pe alt ecran. las sistemul asa cum e.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...