Sari la conținut

Postări Recomandate

La 13.10.2019 la 0:20, Aikidoro a spus:

Am o intrebare pt cei ce au montat  gaz de curând, ați observat ce material au folosit la conducte ?.La mine au folosit ceva de genul pexal ,dar mai moale,dar conceptul la fel,pui șabia conica strangi si gata.Nu a folosit țeava de cupru.

 

La conducte au folosit cupru. Din rampa cred ca un fel de cauciuc.

20190801_170603.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 510
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Trebuie lămurite niște lucruri: 1. există 1,6 16v cu gpl de fabrică, cod K4M616 cu instalație Landi Renzo 1a. ai 1,6 16v (K4M616) pe Duster ph1 2a ai 1,6 16v (K4M642 dar și H4M740)pe Du

Va salut pe toti. Ma bag si eu pe aici cu instalatiile GPL. In mod sigur se face economie daca se monteaza o instalatie GPL. Cei de la firma care mi-au facut montajul au spus ca masina va consuma c

O grămadă de griji aveti cu gpl-ul asta..

Posted Images

Salutare

Nu este de pexal , este un cauciuc ramforsat ,o sa fac maine o poza ,l-am intrebat de ce nu pune cupru ,mi-a spus ca de ani buni nu mai foloseste cupru la montaj, decât la îmbinări. 

Are garantie 10 ani materialul care in foloseste la conducte. 

Dar, cred cand o veni in țară, ma duc sa imi pun țeava de cupru . 

 

Editat de Aikidoro
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, Aikidoro a spus:

Salutare

Cum a promis cu alte poze 

Ultimi le 2 poze sant de la  conducta de gaz ,rezistă la 30 bari.20191015_101338.jpg

 

 

20191015_101258.jpg

20191015_112407.jpg

20191015_112352.jpg

Salut ! Stai liniștit , furtunul de cauciuc este pe partea ,,gazoasă" , face legătura între vaporizator și injectoare , conducte de cupru ai de la rezervor la vaporizator , și felicitări pt instalație și mai ales modul ei de montaj , foarte profi !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 15.10.2019 la 13:36, Aikidoro a spus:

Salutare

Cum a promis cu alte poze 

Ultimi le 2 poze sant de la  conducta de gaz ,rezistă la 30 bari.20191015_101338.jpg

 

 

20191015_101258.jpg

20191015_112407.jpg

20191015_112352.jpg

Salut ! Stai liniștit , furtunul de cauciuc este pe partea ,,gazoasă" , face legătura între vaporizator și injectoare , conducte de cupru ai de la rezervor la vaporizator , și felicitări pt instalație și mai ales modul ei de montaj , foarte profi !

Acum 44 minute, Aikidoro a spus:

Salutare 

Nu,ce am pozat mi-a pus de la rezervor la vaporizator.

Ok .Am înțeles , cred că mai sigur este cauciucul , rezistă mai bine la vibrații , coroziune , etc. Nu ar trebui să-l schimbi , baftă și drumuri bune !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...