Sari la conținut

Postări Recomandate

Hmmm...suntem mai multi care vrem sa facem - (eu si caphonne, si mai era cineva pe forumul 4x4). Daca nu vrei singurel - poate de data asta ne organizam, sa nu stai cu emotii cum am stat eu cu nasul in GPS si dureri de cap "eu cum sar aici".

 

Deasemenea fa si tu un post cum am facut eu cu detalii despre "Lacul Vulturilor" pls pls :)

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 111
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Motto: Dusterul e ca o femeie draguta, hazlie, anxioasa, buna la pat dar fara sani si fara sa fie prea gospodina. Mereu ai senzatia ca iti lipseste ceva in relatia cu ea insa esti destul de multumit d

Ceea ce s-a intamplat pe a2 se putea preveni prin respectarea regimului de mers in conditii dificile... nu mergi cu 100km/h, dar nici cu 30 pe banda 2; nu cred ca ai nevoie de miliarde de gadgeturi ca

Romanii, de fapt hai sa zic oamenii, nu au fost niciodata de vina cand s-au intamplat nasoale, tot timpul altceva, altcineva a fost de vina, in cazul de fata lipsa panourilor care sa zica "bai, vezi c

Posted Images

Am citit si... m-am minunat!

O parere personala! Scurtarea bucselor de la scut este o greseala! Ele au fost gandite (calculate de oameni preceputi) sa acorde o distanta suficienta fata de bara in asa fel incat la primul damb luat in nas sa nu se faca bara bucatele...

Da' probabil ca io sunt exagerat acum cand mi-am busit (iar) scutul si s-a apropiat prea mult de bara ca... am exemple (proprii!).

 

Trimis de pe al meu P024 folosind Tapatalk

 

 

 

Editat de danielcojocar
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh Daniel merci :hyper::getlost:... dar chiar nu trebuia sa faci asta, imi dau seama ce greu ti-a fost... :hmm: stii ca noi avem idei diferite, ca mie imi place sa fiu rebel si sa contrazic oamenii priceputi, sa caut alternative, avem si stiluri de condus diferite, eu mergand in stilul melc in offroad, deci pt mine designul e mai important. Ca tot l-am pomenit - sa stii ca meclu pe masina lui - nu are distantierele/bucse pe fata deloc si nu a patit nimic la scut si a mers destul pe aceleasi drumuri cu tine, deci eu zic ca... e din stilul de condus indoirea scutului.

 

Deasemenea ca sa te minunez si mai mult - iau totusi in calcul experientele dure de offroad, si intentionez sa montez camera sub masina si in fata (sunt monitoare cu 2 intrari video) ca sa vad pe ce calca rotile fara sa ma dau jos si peste ce pot sa trec fara sa raman suspendat.

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca intelegi foarte gresit multe lucruri...! Dar, ce sa-i faci,fiecare face cum il taie capul.

In materie de idei... e normal ca nu toti oamenii sa aibe aceleasi idei dar, mie (repet MIE) mi se pare ca omul destept invata din greselile altora si... incearca sa si imbunatateasca problema. Io ma gandesc (cu groaza), cati au inceput sa rada la ideea cu camerele pe sub masina...

Dar, ca sa te las linistit in postarile tale, promit ca nu mai raspund "provocarilor" lansate (inconstient) de tine.

Sa ai spor la bricolat si... inventat!

 

Trimis de pe al meu P024 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cain, io sunt fan tuning, dar daca nu pui un micro-stergator pe camerele de sub masina or sa afiseze imagine fix 0.3 secunde sau pana se invarte roata o tura...

Insa eu personal iti multumesc pentru ce ai postat despre masina ta; lucruri din care am invatat ce sa imi fac (la primavara) la masina si cu siguranta m-ai invatat si ce sa nu imi fac.

 

Spor.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mugur merci de sfat si apreciere, inca nu am studiat prea mult problema camerelor dar cum pretul lor e cat un carlig de pe olx cu tot cu monitor (400 roni)... de ce nu. Ma gandesc la una in fata rau care sa priveasca in spate pe roti fata, poate chiar demontabila pe o tija infiletanta de plastic ca sa fie pusa acolo doar in off-road iar cea de pe spate sa fie cam inaintea rezervorului in cavitati de pe acolo, poate chiar culisanta. Legat de murdarire, sterfgator e overkill - poate un jet de apa de parbriz, oricum ramane de analizat pe viitor.

 

Daca s-ar reduce numarul de coborari din masina cu 50% si stresul la fel - tot ar fi ceva :)

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost sa montez carligul de la Mudster de ph2 (410 roni) :fear: . Vine perfect si trebuie doar putin din bara taiat, buza de jos care bate spre interior (2cm) si nu se vede deloc taietura caci e orizontala cu solul. Deasemenea dupa geometria de azi pot sa zic ca sunt multumit si de consum :hyper: , 8,5L zigzag tot Bucurestiul dupamasa (Aparatorii Patriei, Militari, Colentina). Eu raman la ideea ca anvelopele si geometria sunt importante la consum Duster (*la trafic greu). :hmm:

post-4805-0-05064000-1472322810_thumb.jpg

post-4805-0-98726800-1472322813_thumb.jpg

post-4805-0-15922400-1472322818_thumb.jpg

post-4805-0-20364400-1472322820_thumb.jpg

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...