Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 221
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare,   Revin cu cateva poze cu Cobra 19DX montata permanent pe masina, ascunsa de ochii pofticiosi, securizata, si totusi la indemana Astept pareri!     Cablul coaxial vine p

Deci

Pai, m-am dus sa le fac! Statie PREZIDENT ( Franta ) model TEDDY. Avantaj dimensiuni reduse, putere cit e nevoie, actiune in functie de relief 10-12 km, calitate buna, manevrabilitate, pozitia de FI

Posted Images

Gata am intrat si eu oficial de azi in randul "colegilor"! :) Problema e ca am facut scurta la microfon si nu am dat de nici un coleg prin zona!  :) Totusi la un moment dat pe nu stiu ce canal cand tot cautam un coleg pentru o proba,mi-au raspuns unii probabil de pe la aeroportul Ciampino! Pai dupa am aflat ca broscarii discuta doar in  5 AM cu autorizatie 12 coco pe an,iar in 22 FM doar romanii,clandestin fara autorizatie ;) ,asta daca reusesti sa dai de unul cu statie cb prin zona!Asadar este foarte utila doar pe autostrada si in tara,Apropo de locul unde o pot monta definitiv,deci eu din motivul ca ma deranjeaza la picioare,bla,bla,bla,nu o pot pune pe consola ca si colegii,deci unde naiba sa o pun sa stea ok si cum o pot prinde?





 

Editat de 22DCI
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ! Chiar e o problema prinderea, depinde si cat de mare e statia. Unii au montat-o sub scaun. Dar cum umbli la butoane ? Pe bord, dar e prea vizibila si in plus trebuie sa dai niste gauri. Ar mai fi varianta torpedoului, eventual cu cablurile scoase pe jos. Ce statie / dimensiuni este ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!Mi-am luat CB President BARRY si antena President Virginia,iar astazi ca nu a mai fost vijelie ca ieri,am montat din nou antena si am venit cu firul pe usa spate stg.Asa pare a fi cel mai ok,dar inca nu am gasit o solutie clara cum sa o depozitez in masina sa nu dispara prin parcari...problema e ca daca trec firul pe sub bara longitudinala nu imi intra antena in masina,sa intre ok ar trebui sa trec firul peste dar nu stiu daca e bine (ma refer sa nu faca zgomot la viteza mai mare).Am incercat si pe la haion,dar nu inteleg ce traseu a urmat colegul @Killer82 de i-a ajuns firul pana in fata? Infine pentru locatia statiei am ajuns la urmatoarea solutie:de brida din dotarea ei voi prinde un fel de "carlig" din tabla inox ce il voi agata de marginea aceia ce se afla in dreptul locului pentru scrumiera,deci ca si la voi,dar ca eu o agat o idee mai sus atunci cand o folosesc,iar cand nu o bag sub scaun.
 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Firul la mine merge asa: pe sub covorasul fata, pe sub scaunul pasager dreapta, sub covoras spate, urca pe sub plasticul de la stalpul central (pe sub cheder este loc suficient) pe deasupra usii dreapta spate (tot pe sub cheder), pe deasupra geamului custode dreapta spate (pe sub capitonaj plafon) si iese pe la ultimul plastic dreapta spate unde se vede in poze.

Daca e nevoie încerc sa pun poze mai detaliate insa n-as mai desface acuma.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici 2 poze cu pad-urile magnetice - care ajuta sa nu se lipeasca talpa de cauciuc (de la baza antenei) de tabla plafonului in conditii de temperaturi ridicate la soare...

20170703_145938.thumb.jpg.22f54c880f1ce90dd96562491d2a2509.jpg20170703_145946.thumb.jpg.471dfaf1757c414bd56d3fb0a220c07f.jpg
De asemenea aveti un video cu o iesire scurta la padure, in care se vede cum rezista antena "spaghetti" President Virginia la cateva treceri destul de agresive printre crengi (incepand cu minutul 5:08)...

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...