Sari la conținut

Kilometraj - scrie aici cati kilometri ai cu Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 617
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

din 2011 pana acum, nimic neasteptat. doar surprize placute. 222222 km pe 12 mai.

5 pe linie norocosi, ca la facultate! )) In 5 ani fara cateva luni...     Sent from my iPhone using Tapatalk

Si eu am rotunjit vineri la inceputul weekendului ce a trecut Si mai mult... Duminica am prins si suma frumoasa Si inca n-avem un an

Posted Images

Update: km la bord 278326; data 03.03.2017

 

Salut cbogdy,

 

Ma bucur ca m-ai intrebat, aveam de gand sa deschid un topic, insa am tot amanat...

 

Mai intai o scurta prezentare:

Prafosul este masina de servici, achizitionata in Septembrie 2016 la 252000 km, jumatate din km parcuri de mine sunt pe drumuri neasfaltate. Este o masina de santier :).

Motorul si cutia functioneza in parametrii(la drum intins toarce ca un motan :)). In 20,000 km a consumat ulei jumatate din nivelul indicat pe joja, intre minim si maxim. Pentru numarul de km pe care ii are cred ca este normal consumul de ulei de 0,5 L din experienta mea cu alte masini.

Tapiteria isi arata numarul de km, este tocita pe la cusaturi pe scaunele din fata.

Schimbat bascule, capete de bara, perii la alternator. Din istoricul de service nu reiese ca ar fi avut probleme majore.

 

De 2 luni am un sintom pe care nici cei de la Meridian nu au reusit sa-l descopere cu exactitate, dar nu stiu daca aici este topicul corect. O sa deschid un alt topic la rubrica respectiva.

 

Una peste alta, sunt multumit de Prafos, este o masina pe care te poti baza :)

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • Mak locked this topic
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...