Sari la conținut

huskyuk

Members
  • Număr conținut

    791
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    34

Orice postat de huskyuk

  1. Salutare, niste detalii legate de navigatia cu android?!
  2. S-o stapanesti sanatos, "colegu"! Sigur, cu mare drag! WE asta sunt plecat, dar daca vrei sa ne vedem intr-o seara sapt asta, sau sapt viitoare.
  3. Atata vreme cat pretul de lista la stickerul de pe spate cu 4WD de la PH1 e 210 RON, nici nu vreau sa ma gandesc cat e sigla! ))) Asta e noua moda, s-au dus oglinzile de bemveu? Sigle de Dacia?
  4. Nu e neaparat la reducere, eu am dat anul trecut 220 pe ea tot de pe emag, si nu era nicun black friday. In schimb e o statie buna! Eu sunt foarte multumit de ea, si antenuta aia (de care facea misto @danielcojocar la INDIX ) e destul de buna! Pe centrul plafonului isi face treaba. Vezi ca am un tutorial pe undeva cum am montat-o definitiv pe masina, sub scaunul pasagerului.
  5. De unde si cat? Jantele ma intereseaza...
  6. Salutare Dusteristi, Avand in vedere ca e Black Friday, cred ca ar fi o idee buna sa postam aici ce oferte gasim fiecare pentru Dusterele noastre. Consumabile, accesorii, piese, gadgeturi, etc. 1. Ne vom rezuma la lucruri relevante pentru masina. (Nu off-topic - televizoare, masini de spalat, etc.) 2. Nu vom parlamenta aici ce escrocherii fac unii si altii de Black Friday. Exista Softpedia pentru asta. Deci, ce a primit frumos si ieftin azi Dusterul vostru?
  7. Daca sunt de acord organizatorii sa facem INDX pe 25 martie pe la Polizu, eu n-am nimic impotriva )))
  8. Ce bine ar fi daca s-ar tine pana la jumatatea lui Martie! Nu de alta, dar asa pot sa particip si eu... Dupa 25 Martie e programata livrarea noului membru al familiei HSK Sper sa devina si ea, in timp, la fel de pasionata...
  9. Eu sunt foarte multumit de Phillips X-Treme Vision W5W pe care le am pe pozitii - eMag si stopurile laterale spate tot Phillips sunt - http://www.emag.ro/led-auto-rosu-bay15d-high-power-cu-dubla-intensitate-si-pini-simetrici-decalati-522712/pd/D6NGRBBBM/ Recomand modelul ala de led-uri, cel de la stopurile spate. Lumineaza foarte bine, si sunt fiabile, nu se incalzesc mai deloc. Vreau ceva similar si pentru stopul central, pentru acum cele laterale se aprind si se sting instant, iar cel de sus are fade, fiind cu incandescenta. Am luat si eu de la Fane pentru R si plafoniera recent. Ce
  10. Nu am inteles mare lucru, dar m-ar interesa si pe mine .. 2 suruburi se gasesc ele... In caz ca este valabila si o astfel de oferta: 620, insa DOAR dupa 1 decembrie.
  11. Desfa capacul din spate, si vezi ca ai o tija metalica care pleaca de la buton pana la incuietoare. In capatul de la buton are un filet de reglaj. Vezi sa nu fie dereglata aia. Dar daca ai garantie, fuga la reprezentanta Dacia!
  12. Confirm si eu cele de mai sus. Am patit-o si cu zapada care s-a depus pe acel sant, si cu noroi. Trepida masina ca nebuna. As da oricand jantele stilizate argintii pe unele de tabla negre simple. Daca sunt amatori... (Sau mai bine zis ne-amatori de off-road si nameti)
  13. Alea sunt ce trebuie.. Si eu ma uitam la anuntul ala de vreo 2 zile incoace, ca e cel mai bun pret, dar nu e inca buget pt ele. Se pare ca te-ai miscat mai repede. Sa le porti sanatos! ) Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
  14. Contactele ating placa, ambele! Pentru ca mi-au lasat niste semne pe acolo...Doar ca nu ating in locul in care trebuie. Semnele sunt in jurul contactului, random, insa doar pe el nu. Weekendul viitor imi fac de lucru cu treaba asta.
  15. Hai ca va sta bine la plaja, daca era si topless... )) Consumul e bun pentru stilul de mers la drum lung. Cel mai ok consum il scoti cu ea la 100-110max, din pacate... Ce sare peste, trage din rezervor mai cu forta. Poti sa mai "furi" cam 0,5 - 0,7 l/100 din presiunea in pneuri. La drumuri lungi eu ii bag 2,2 - 2,3. Ai grija sa pleci cu presiunea peste 2 oricum, pentru ca altfel te "fura" ea.. Sunt anvelopele cam maricele pentru motor, si se simte.
  16. Mai intreb si eu, poate poate.. Nu reusesc sa se alinieze lamelele alea neam pe placa dupa ce inchid cheia. Oi face vreo prostie (stric placa) daca in loc de lamelele alea gen arc, lipesc cu letconul 2 fire subtiri cam la 3-4 cm, cat sa pot schimba bateria, si sa incapa in spatiul dintre baterie si placa??
  17. Eu am desfacut acel buton, am pus putin ulei de mecanisme acolo, si am rasucit acel arc nu la 180 de grade cum era, ci la 360 de grade, si e mai tare, cheia se deschide mai rapid acum. Din pacate, inca nu am reusit sa fac placuta de circuite sa stea pe lamele corect Ma gandesc serios sa tai acele lamele, si sa lipesc cu cositor 2 fire subtiri in locul lor care sa faca legatura intre conectorii bateriei si placa.
  18. Da, cum spune si @mugur -> Te poti folosi de acel "engine load" = sarcina motorului. Ii poti da sarcina si fara sa-l turezi. De exemplu pleci linistit pe stradute cu pana in 2200 rot/min si cand prinzi un drum mai drept accelerezi mai puternic putin intr-a 5-a de la 1800 la 2200 pana la 60-70km/h - atunci motorul e in sarcina si se incalzeste mai repede, fara a fi fortat in ture multe. E fix zona aia de turatii in care incepe sa fasaie frumos turbina, fara sa auzi maraitul motorului, cand geometria palelor incepe sa se modifice.
  19. Tocmai de asta iti va afecta consumul la drum lung cu 1l/100km. Masina sta mai sus si are alta aerodinamica. In plus cred ca si profilul lor modifica consumul int-un mod nu foarte fericit.
  20. Ia si tu topicul in ordine cronologica inversa, si vei vedea. Cu kit complet ironman mai e @fnicolau si eu, cu amortizoare iron si arcuri h&r sunt si mai multi! Parerile noastre le ai deja, o asteptam pe a ta acum! E benzinar masinuta? Ca mi se pare foarte mare liftul pe fata.. Sau sunt imediat dupa montaj si nu apucasera ele sa se aseze?
  21. Se intampla.. Si eu i-am pus sa traga de toate alea la service pe elevator, sa desfaca si sa verifice de unde vine cloncanitul metalic... 2 ore au cautat fara succes. Pana la urma, peste 2 saptamani, mi-a scos baiatul de la spalatorie un borcan de sub scaunul soferului
  22. Asa face si la mine,mister. Am observat fenomenul si mai bine dupa ce i-am facut chiptuning, pana atunci era insesizabil. (Esti sigur ca fostul proprietar nu i-a facut, si a omis sa-ti spuna?). Cat e rece nu prea functioneaza in parametri optimi. Asteapta si tu pana cand iti apar primele 2 pavele la caldura inainte sa-i "dai" peste 2200 ture. Nu e indicat, mai ales la motoarele PH1. Au o clapeta care se ridica atunci cand se face presiune in baia de ulei la turatie mare, si care ii da voie uleiului sa urce pana sus in lagarul turbinei. Daca ii tragi sanda cu motorul rece bocna, ai sanse ca a
  23. Da, le-am schimbat pe toate 4 eu cu IronMan, si am adaugat si un set de arcuri noi, tot IronMan cu lift 40mm. Insa stiu de amortizoarele Billstein B4 - Am avut pe un Audi A4 si am fost foarte multumit de ele, si nasul meu are pe un seat de 140.000 km si inca tin bine! De asta am aplaudat optiunea ta! Nu vei avea treaba cu ele... Probabil la anul le vei pune si pe cele pe fata si vei vedea cum isi schimba comportamentul total masinuta.
  24. Inteleapta alegere! Sa le stapanesti sanatos! Fii sigur ca se va justifica diferenta!
  25. Misto, ati prins si momentul de glorie al troliului lui @dtel Sent from my iPad using Tapatalk
×
×
  • Creează nouă...