Sari la conținut

Anvelope Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Daca ramai pe all season eu as sta tot cu good year cu care a venit masina. Pana acum am incercat continental si barum, all season, dar am mers si iarna cu ele, doar in primul an cand erau noi, adica

Jentile stilizate ...365R sunt mai grele decat cele de tabla cu peste 2 kg.Dusterul este o masina grea pentru motorul 1,3 sau 1,5.Plecarea de pe loc este greoaie fata de alte masini cu aceeasi motoriz

Am largit lista inceputa de @dacian cu variante de cauciucuri mai late (225 mm) care intra pe janta stoc. Vorbim strict de R16, jante stoc si suspensie stoc, varianta 4x4 (benzina/diesel/ph1/ph2).  

Posted Images

Salutare,

Ma bate gandul sa-mi iau un set de Falken HS449-Eurowinter. Mi se pare pretul destul de onest fata de review-urile pe care le-am gasit, nu vreau sa investesc o avere in anvelope de iarna. SI profilul lor pare interesant si destul de eficient pentru zapada afanata. ADAC spune sa sunt destul de bune si pe gheata.

 

http://www.emag.ro/anvelopa-iarna-falken-hs449-eurowinter-215-65-r16-98h-301925/pd/DCX61BBBM/

 

Are/a avut cineva asa ceva? Caut o parere subiectiva de la cineva care le-a montat pe Duster.

Multumiri

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de anvelopele stock Continental all-season. Stiu ca nu sunt extrem de performante pe zapada si gheata, dar cat de "in legalitate" suntem cu ele pe timp de iarna? Sunt considerate ca anvelope de iarna, sau pentru a nu avea probleme, trebuie sa ai dedicate si nu all season? (poate s-a mai intrebat, daca da, mii de scuze).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun: in perioada asta dealerii Dacia (cel putin la Meridian asa e) au o oferta foarte atractiva; schimb anvelope cu echilibrare si 'gazduire' anvelope de vara pe perioada iernii (adica hotel de anvelope) doar 72 ron. Mi se pare foarte tare avand in vedere ca acu un an am platit pentru aceleasi servicii (la alt service) cam 220 ron.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...