Sari la conținut

Postări Recomandate

Da-o-ncolo de alarma ca aia poti sa o iei oricand :) dar cu garantia Extenso nu te mai lovesti decat cand cumperi masina. Sunt colegi pe aici care nu au avut probleme din partea Dacia cand au apelat la Extenso si le-au fost schimbate piese pe acea garantie.

 

Sunt curios totusi cum se vor comporta dealerii cand vei avea 4 ani jumatate, aproape 5 si poate vei apela la acea garantie :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 822
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cateva poze, destule de slabute ce-i drept, cu face-liftul meu (ma rog, al masinii:)))) ) ........

Uite raspunsul oficial de la Vocea Clientului:   Buna ziua Stimate domnule Corcoveanu,   Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam ca toate versiunile noului Duster sunt echipate cu Hi

Multam fain G  

Posted Images

Garanția Extenso (ca și garanția normală) mai oferă ceva important: Dacia Asistență gratuită pentru defecțiuni acoperite de garanție. Asta înseamnă că dacă te lasă mașina în câmp dintr-un defect acoperit de garanție, ei îți acoperă transportul. Cum recent am plimbat o mașină pe rampă de la Sighișoara la Brașov, că rămăsese fără frâne, și m-a scuturat de vreo 600 lei scurt, eu zic că merită banii pentru extensia de garanție.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca trebuia sa precizezi deja ca vrei EXTENSO - de la momentul lansarii bonului de comanda !

Parca imi aduc aminte ca tu ai facut deja comanda - intreaba deci la dealer daca chiar poti sa mai adaugi EXTENSO acum.

Sunt de acord ca alarma poate veni mai tarziu. Daca ai CASCO.... nici nu prea mai vad rolul la alarma, sincer... doar ca sa vezi de pe geam hotul cum fuge ? Mai bine vezi dimineata problema si macar ai dormit !

 

Vezi ca tu zici aici de extenso cu inca 1 an, in total sa ai 5. Cred ca undeva e o eroare pt ca 3 + 1 = 4. Poate vrei extenso pe 2 ani !

Aici vezi ca sunt 2 optiuni la EXTENSO pe 2 ani. Una e cu 100.000 km iar a doua cu 120.000 km.

Mie mi se pare mai atractiv cu 120.000 - diferenta e foarte mica. Cred ca si la revanzarea masinii e bine sa mai fie in garantie, chiar de nu mergi tu atat de mult.

 

Cei ce iau Duster pe firma si stiu ca vor face 100.000 deja in 3 ani - nu vor sa dea banii pe EXTENSO pentru ca nu li se potriveste.

Recomand EXTENSO mai ales la cei cu DIESEL - la care se stie ca e un risc mai mare sa ai probleme la injectie/turbina etc.

La fel, si pt 1.2 TCE pentru ca nu se stie inca cat e de fiabil.

Pt 1.6 16V... aici e deja mai stabila treaba.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@i96nds Am facut comanda (acu o suta de ani :) deja) si dealer-ul mi-a spus ca garantia extinsa se ia cand vine masina (oricum nu am pe comanda absolut nici o mentiune legata de garantie extinsa).

Legat de garantie.. formularea mea a fost putin ambigua. Am spus in paranteza ca voi lua oricum extenso pe un an si, daca ar fi sa mai iau unul as ajunge la 5 in total.

Cu 3 raspunsuri in aceeasi directie mi-e clar.

Iar observatia cu "alarma poate fi luata mai incolo" dar "Extenso doar la achizitie"chiar e de bun simt... nu ma gandisem la asta in avantul meu de a dota masina cu tot ce trebuie :)

Multumesc

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mai suni inca o data la dealer - sau scrii mail la VC sa te interesezi. In cel mai rau caz, poate aranjeaza Vocea Clientului o exceptie pentru tine.

Dar sa stii ca eu sunt sigur ca garantia extinsa POATE fi trecuta deja in bonul de comanda !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Garantia extinsa nu are nici o treaba cu comanda initiala.

Poti s-o faci la sfarsit. Toata treaba este s-o faci pana la emiterea facturii finale.

Garantia extinsa de 1 sau 2 ani este oferita de Dacia, motiv pt care tre' s-o factureze in suma masinii (factura finala).

In schimb, alarma, este facturata de catre Dealer si la el poti s-o montezi oricand. Dar, sfatul meu ar fi sa iti montezi o alarma mai buna (la aceiasi bani) la un montator autorizat de alarme.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...