Sari la conținut

Postări Recomandate

In revista Auto Plus din Franta (cred ca si in Autobild) au aparut ceva imagini cu noul Duster. Daca am inteles eu bine (necunoscand limba franceza), lansarea ar fi in mai 2013.

 

Sursa.

 

Schimbari semnificative se vad in partea din fata (linia noua Dacia) si la interior.

post-1495-0-42125500-1354534510_thumb.jpg

post-1495-0-64814100-1354534523_thumb.jpg

post-1495-0-99870000-1354534535_thumb.jpg

Duster.pdf

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 822
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cateva poze, destule de slabute ce-i drept, cu face-liftul meu (ma rog, al masinii:)))) ) ........

Uite raspunsul oficial de la Vocea Clientului:   Buna ziua Stimate domnule Corcoveanu,   Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam ca toate versiunile noului Duster sunt echipate cu Hi

Multam fain G  

Posted Images

Eu am o problema cu butoanele pentru geamurile electrice fata care mi se par foarte comod de utilizat asa cum sunt ele asezate acum. Nu stiu de ce toata lumea viseaza la butoane montate pe usa.

 

Intotdeauna ma deranja la alte masini cand cautam butonul si deschideam geamul din spate in loc de cel din fata. Cand conduc cu mana dreapta pe schimbator acum pot intinde un deget si deschid geamul fara sa iau mana de pe volan.

 

Oare de ce sunt toti innebuniti sa bajbaie dupa butonele cat unghia? Probabil ca e o prejudecata si imi pare bine ca dacia nu a schimbat nimic in acest sens. Si mai si ploua pe ele daca deschid usa sau daca deschid geamul sa trag o tigara.

 

Nu-mi mai amintesc daca la noul logan sunt tot pe consola. (M-am uitat acum si sunt tot acolo :))

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o problema cu butoanele pentru geamurile electrice fata care mi se par foarte comod de utilizat asa cum sunt ele asezate acum. Nu stiu de ce toata lumea viseaza la butoane montate pe usa.

 

Intotdeauna ma deranja la alte masini cand cautam butonul si deschideam geamul din spate in loc de cel din fata. Cand conduc cu mana dreapta pe schimbator acum pot intinde un deget si deschid geamul fara sa iau mana de pe volan.

 

Oare de ce sunt toti innebuniti sa bajbaie dupa butonele cat unghia? Probabil ca e o prejudecata si imi pare bine ca dacia nu a schimbat nimic in acest sens. Si mai si ploua pe ele daca deschid usa sau daca deschid geamul sa trag o tigara.

 

Nu-mi mai amintesc daca la noul logan sunt tot pe consola. (M-am uitat acum si sunt tot acolo :))

:frantics:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vor pune motorul de 2.0L benzina vei avea un consum de minim 14L /100km in Bucuresti iar in offroad poate mai mult, merita?

In afara sub 8 nu cred ca vei scoate cu acest motor. In concluzie, acest motor pt Europa ma indoiesc ca va fi folosit, cel mai probabil ceva de cilindree mica supraalimentat (turbo).

 

Eu insa mi-as dori 1.6dCi care , da, ca si consum nu cred ca va depasi 1.5dCi insa ca si performante este echivalentul lui 1.9Dci. Dar nici asta nu se va intampla prea curand...

 

Eu unul sunt multumit de 1.5dCi, l-am avut si pe Megane Logan / MCV, il am acum si pe Duster si sa zic asa este un compromis foarte bun intre costuri si performante.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...