Sari la conținut

Probleme aeroterma


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Ai Duster ph3, e în garanție, vrei neapărat să schimbi piesa pe banii tăi ? 6001547488  vreo 60euro E undeva desupra pedalei de accelerație pe cutia aerotermei

si eu am patit la fel, dupa 3,4 ore de functionare nu mai baga aer.

Am avut si tico cu aer conditionat, baga frig ore in sir pana paralizai in masina....   O tempora, confirm superba masinuta din toate punctele de vedere. Am detinut-o 3 ani si imi amintesc cu place

Ideea e ca presiunile masurate din instalatie erau absolut in parametrii. Pe calculator nu aparea nicio eroare, compresorul functioneaza normal. Deci nu e un defect. Cel mult ceva constructiv, care apare pe toate masinile. Mi a spus ca nu au mai avut astfel de reclamatii. Am lasat priblema deschisa in sistem, am zis ca o mai monitorizam.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Deci jur ca eram ok cu incalzirea din Duster, asa cum era ea, mai vaduvita la picioare la sofer. Doar ca fix acum pe caldurile astea nu mai baga cald fix la sofer la picioare, la modul ca estem curent de aer (asa mai slab ca in dreapta cum era el) dar vine la o temperatura călâie asa, in comparatie cu dreapta jos sau cu sus sau cu pabriz, in functie de combinatie, unde vine cald cald sau fierbinte, depinde de cat am mers. Poa' sa fie ceva reparabil de catre mine sau vro frunza ceva pe undeva, sau tre' sa merg la service ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Negura, pai pe unde sa fi venit tata frunzulita aia?

Nu se oprea intai in filtru...? Nu prea vad cum sa vina frunzulita...

Mai degraba un volet nu mai face ce trebe p-acolo...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect, flirtul este inaintea la toate. la modul lipit aproape de siguranta fermecata care ne da cald pana se incalzeste motorul, si cred ca p-orma vin tuburi si voleti si alte intestine, da' speram si eu la ceva simplu. Parca sa zic ca aveam un manual de service, luat tot de pe aici. Mi se pare ciudat ca doar pe stanga face asa.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...