Sari la conținut

mihnea

Iata-ma posesor de Duster...

Postări Recomandate

Salutare nu este normal să intre apă nu am pățito până acum și am spalato de multe ori până acum. Dar prefer să o spăl cu furtunul și să o limpezesc și să șterg cu o lavetă care imită pielea dar crede-mă că rămâne fără pic de apă pe ea. Ai grijă. O zi bună.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma gandeam si eu. Nici in "Raba" nu intra apa, dara-mi-te in ditai frumusetea de Duster... Multumesc ! Toate bune !

Apropos, ca tot veni vorba de apa:  Am descoperit ca dopul cu aspect negru de pe bord este de fapt senzorul de lumina/ploaie (l-am tras afara sa vad ce surb se ascunde pe acolo :)). In fapt nu este negru ci, dispersorul este fumuriu translucid.

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Legat de apa din portbagaj..poate sa fie un cheder prost asezat ..merita o verificare înainte de a apela la garanție.. părerea mea este ca și elanul tău in a demonta diverse chestii de pe o mașina noua pare destul de mare🙂 Imi cer scuze de deranj dar nu m-am putut abține. 

P.S : Senzorul de lumini/ploaie este amplasat in spatele oglinzii retrovizoare din câte știu eu..

Editat de andrei_s

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Apa în portbagaj, ceva dop pus aiurea

E doar senzor de lumină(asta dacă pe întuneric cu maneta pe Auto ai lumini aprinse), mașina ta nu-l mai are pe parbriz = reducere de costuri

Editat de t0rquemada

Partajează acest post

Link spre post

Se poate să fi modificat poziția ceea nu cred dar știu că senzorul de lumină este sus la oglindă. Dacă e lăsați maneta de lumini pe auto și astupați senzorul și vedeți dacă se aprinde lumina. Baftă

Partajează acest post

Link spre post

Din cate am inteles, de anul asta au renuntat la acea caseta. Oglinda vine lipita direct pe parbriz si nu are niciun senzor.

Partajează acest post

Link spre post

Mihnea pune o poză te rog cu fața măgărușului. Și dacă nu te deranjează din ce oraș ești. O seară plăcută tuturor.

Partajează acest post

Link spre post

:) Eu uneori nu pricep caracaleza.. De ce l-ar deranja orasul din care este, ca sa puna o poza?

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...