Sari la conținut

Postări Recomandate

Postat (editat)

Corect, 'amanuntul' asta mi-a scapat.

Oricum, la limita :) maxim 145 g WLTP acceptate, maxim emis pe cartea tehnica pentru 1.33 TCe 4x4. 

Ceva stia dealer-ul legat de acest aspect dupa informatiile care circulau intern cum ca doar 4x2  TCe se incadreaza pe limita admisa in program, la 4x4 nu iesea CO2-ul neam. Or mai fi umblat la soft/piese pe traseul de evacuare/ardere/etc.. ca sa iasa fix in limita inainte sa le dea drumul in piata, intrucat prin Rabla fac multi bani, cel putin de unde am luat masina era ultra full pe comenzi si nu mai aveau locuri in parcul auto sa le stocheze pana la predare catre clienti, foarte des veneau trailere-le pe saptamana.

Editat de eman4x4

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Am mai dezbătut problema de cifra octanică. Că e de 95 sau de 98 tot așa merge mașina singura diferență este de preț la cea de 98. Totul se rezumă la profit acum nimic nu se mai face de calitate. Așa că.... 95, 98 tot a e....voi alegeți ce vreți dar o faceți pe banii voștri. O seară bună tuturor

Partajează acest post

Link spre post

Am luat un 1.3 TCE confort, motorul este f silențios și ok consumul 5.5 afară și 7.5 in oraș dar am făcut numai 500 km , până se rodează cred că consuma mai mult.

Sper sa mai scadă. Asta cu ECO activat, fara el mă duce și la 8-9 in oras

Partajează acest post

Link spre post

Versiunea se numește "Comfort".

Nu ai specificat varianta de putere a motorului.

Partajează acest post

Link spre post

Da am greșit o literă mă bucur că sunt pe aici și profesori de limbi materne lol

Partajează acest post

Link spre post
Acum 11 minute, valentinR a spus:

Da am greșit o literă mă bucur că sunt pe aici și profesori de limbi materne lol

Nu ai gresit. Corect in limba romana si franceza este CONFORT. In engleza se scrie comfort.

Partajează acest post

Link spre post

Varianta de putere este 130 cai 4x2 evident.

Nu am considerat util sa dau 1000 euro in plus pentru 150 cai, 10 km/h viteza maxima si 20Nm cuplu, mai ales ca masina este de familie nu pentru intreceri pe sosea :)

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)
Acum 13 ore, patratel a spus:

Nu ai gresit. Corect in limba romana si franceza este CONFORT. In engleza se scrie comfort.

Nu e cazul de polemici, dar COMFORT este denumirea variantei de dotari, etc. asa cum este si ESSENTIAL si nu esential.

Exact asta am ales si eu, pe considerentul ca daca vreau mai multa putere pot eventual sa-i fac chip tunning, dar sunt foarte multumit si asa.

A, si in oras (Bucuresti) cu Eco activat 9,9l/100km!!!!

Editat de Ramses4u

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...