Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 558
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

La Duster dec 2022 microfonul se afla deasupra parasolarului  , chiar daca in manual scrie ca e la oglinda ,la oglinda a ramas doar senzorul de temperatura .

Păi tu nu ai avut nici radio (din ce am reținut) de ce ai avea microfon instalat ?!  

Ai mare grijă  cu MN4, nu există ceva aşa simplu ca totalcommader, Recomandarea este să mergi la cineva cunoscut ( sau măcar de încredere ) adică să stie ce are de făcut,... Vorbim de linux, sw 9

Posted Images

N-am vazut. Am aplicatia pe PC, banuiesc ca e acelasi cont si pe web. Dar firmware-ul se actualizeaza tot doar limitat?

 

Am vazut ca ultima harta e 2014q2. Are si firmware? Ca l-am instat pe cel pentru camera. E tot 4.0.3? Parca asta era ultima

Editat de CristiZ
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Firmware-ul(grafica, bluetooth-ul) e actualizat periodic fără nicio limitare și nu are legătură cu hărțile

Hărțile se actualizează gratis o singură dată în 90 de zile de la GPS fix, apoi pe bani. - au contor de expirare(aveți hărți vechi, bla, bla bla) dar merg în continuare.

 

E posibil ca la un moment dat să ai disponibil update de firmware și de hărți în cele 90 de zile dar asta e o excepție, cele 2 nu sunt legate.

 

Ultimul fw(firmware, o nouă prescurtare) e 4.0.3

Editat de t0rquemada
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit ceva :

Dacia MEDIA NAV Evolution: a new multimedia and navigation package

The new-generation, user-friendly MEDIA NAV Evolution navigation system complete with a large touch screen display that is now in colour. It comes with even more functions thanks to the addition of smartphone, USB and Bluetooth® connectivity, TMC (Traffic Message Channel) information and hazard alerts.

The new features of MEDIA NAV Evolution in detail

- On-board GPS navigation, incorporating TMC traffic information with suggested alternative itineraries,

- Safety alerts (hazards, etc.),

- Smartphone connectivity: on the main display, users will have access to the multimedia content they have pre-selected using the AHA application, downloadable free-of-charge from their smartphone (Android or iOS). This application gives them full in-car access to their library of multimedia content (web radios, podcasts, music, audio books), in addition to social networks Facebook® and Twitter®. It also provides real-time information about nearby points of interest such as hotels or restaurants. Moreover, it enables occupants to contact these establishments by telephone and automatically set the relevant POI as the navigation system's destination,

- The vehicle is equipped with steering wheel-mounted controls that provide access to Apple's SIRI voice recognition function (compatible with the IPhone® 4S and above),

- A thoroughly modern, colour interface with new icons.

Dacia MEDIA NAV Evolution retains all of the qualities that made MEDIA NAV so successful: a large 18cm (7-inch) touch screen display and a home page that enables simple navigation across six different areas: radio, multimedia, phone, maps, navigation (with 2D and Birdview display) and settings. Mobile devices such as smartphones or MP3 players can be connected to either the USB port or jack socket, which - in evidence of the excellent ergonomics - are simple to access on the fascia. The Bluetooth® function means Dacia MEDIA NAV Evolution users can also take advantage of the audio-streaming feature to wirelessly listen to songs and playlists stored on their smartphone.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak changed the title to Medianav radio dab
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...