Sari la conținut

Postări Recomandate

Dacă a fost dat jos de pe o mașină nouă, va fi recunoscut de dacia.naviextras singura mică problemă fiind contul de utilizator, dar în cazul tău mai mult ca sigur fostul proprietar nu l-a creat (dovadă hărtile 2012Q2 și probabil firmware sub 4.0.2 - probabil 2.1.0 sau 3.0.5).

 

Dacă unitatea provine de la "băiețí" - e full sefu - cel mai probabil conținutul e clonat și vei avea ceva probleme pe dacia.naviextras

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 568
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

La Duster dec 2022 microfonul se afla deasupra parasolarului  , chiar daca in manual scrie ca e la oglinda ,la oglinda a ramas doar senzorul de temperatura .

Ai mare grijă  cu MN4, nu există ceva aşa simplu ca totalcommader, Recomandarea este să mergi la cineva cunoscut ( sau măcar de încredere ) adică să stie ce are de făcut,... Vorbim de linux, sw 9

@foxbat@MephystoEscobar Da au aparut cele de la iGO Navteq HERE 2021.Q2 si respectam regulamentul. Informatii mai multe in privat.  

Posted Images

si nu se poate cumpara softul/licenta de la dacia separate?

este ca si cum eu achizitionez un laptop de pe ocazii iar apoi ma duc la Microsoft si cumpar windows cu licenta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacia nu-ți vinde nimic, că nu Dacia a făcut navigația ci NNG.

Da poți cumpăra hărți noi(implicit și licența), problema apare dacă swid-ul aparatului (un fel de cnp) apare în baza de date a naviextras cu licențe pentru un anumit teritoriu, iar amprenta spune altceva.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cam asta ma face sa ma felicit ca am ales sa nu comand MediaNav-ul. Pentru ce am eu nevoie de la partea audio, unitatea standard e perfecta. Daca vreau navigatie, telefonul e mereu cu mine si are ultimele versiuni de harti. Practic, cateva sute de € economisite :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak changed the title to Medianav radio dab
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...