Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

Acum 4 ore, Aikidoro a spus:

Salutare 

Am făcut prima revizie acum 4300km ,când am verificat la 2/3 zile uleiul, erea galben si la nivel .Am mai verificat după circa  1500km erea la fel ,galben și la nivel.Acum la 4300km este roșiatic si la nivel .Sincer ma așteptam să fie un galben murdar ,dar roșiatic zici ca este ulei de servo. O sa revin si cu poze .

Este normal sa aibe culoare asta? 

Revizie facuta in reprezentanță 

Ps.Are consistență ,nu este apă chioară. 

20200508_121834.jpg

20200508_121839.jpg

20200508_121855.jpg

20200306_152548.jpg

Poate este din cauza mersului pe stanga ! ! !

:-D B-) :-D B-) :-D

left-hand-side-of-the-road-driving.png

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

Stima.

am vazut ca exista niste piese (cica de origine )pe un site ( ceva cu piersearges ). Sper ca nu se considera reclama - ma intereseaza daca s-a lovit cineva de ei si are opinii despre serviciile lor. Mi se par destul de mici preturile :) si e dubios.

Daca postul meu are elemenente neconforme cu politica forumului va rog sa l stergeti si pentru raspuns, PM.

 

 

am intrebat aici pentru ca sunt niste pachete de revizie interesante. ( cica OEM )

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,n.am auzit pareri de rau despre ei.Daca iei din Bucuresti sunt convins ca au adaos mai mare.gen targuldepiese(preturi mai mici fata de epiesa)..desi sunt identice ca format,site..etc..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Luna viitoare imi vine randul sa fac prima revizie. M-am interesat de preturi si voi cumpara piesele de la @PLANETARA iar revizia o voi face la AMG. Per total voi ajunge la maxim 500 lei (290 lei piesele + 150 lei manopera + berile de rigoare)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...