Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

La 22.06.2020 la 22:06, Midnighte a spus:

Antigelul de ce ? 

salut.

cand am luat-o mi-au spus ca s-ar putea sa coboare nitel nivelul si asa a a fost. a coborat in primele sute de km putin ( e fix la minim ) si acolo a ramas pana acum ( 4500)

daca tot era 17 ron litrul..am zis sa fie acolo :)

o intrebare (recunosc,n-am cautat prea mult) . 1.33-ul nu are filtru de combustibil ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

  • 2 months later...

am un Duster 1,3 130 cp....mă interesează ce ulei se recomandă....fabrica zice în cărți Dacia oil 5w30 pentru gpf, dar majoritatea dealerilor pun ba elf, ba castrol!!

as ruga dintre cei care au facut revizia sa imi spuna unde au facut-o și ce ulei au pus.....a, sa nu uit cam ce prețuri sunt la prima revizie.

Cu stimă și vă multumesc anticipat

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In nici un caz Dacia Oil ( care e vechiul Castrol ). Elf e ok, dar e mediocru și nu cel corect. Recomand ultimul Castrol, care și trebuie să fie pus. Ăsta se pune la ultimele motorizări, 1.5 dCI Adblue și 1.3 TCe. Dacă zice că merge altceva, e cretin

Că preț, cerul este limita...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, LucretiuD a spus:

am un Duster 1,3 130 cp....mă interesează ce ulei se recomandă....fabrica zice în cărți Dacia oil 5w30 pentru gpf, dar majoritatea dealerilor pun ba elf, ba castrol!!

as ruga dintre cei care au facut revizia sa imi spuna unde au facut-o și ce ulei au pus.....a, sa nu uit cam ce prețuri sunt la prima revizie.

Cu stimă și vă multumesc anticipat

Pe scurt:

- ai o Fișă de întreținere în care scrie ce și cum

- dacă nu ești mulțumit, atunci cauți ulei ce respectă norma RN17 adică 5w30 de la Castrol (Castrol a înlocuit ELF)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...