Sari la conținut

Kidu's Dusty


Postări Recomandate

Astazi i-a venit randul sa ii aplic o protectie ceramica. Imi pare rau ca nu i-am facut asta de anul trecut, de cand am scos-o de pe poarta dealerului.
Eu am optat pentru Nanolex Si3D si ma declar foarte multumit de rezultat.

IMG-20190918-164051.jpg

IMG-20190918-165338.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 103
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare tuturor si bine v-am gasit, M-am alaturat si eu comunitatii odata cu achizitia unui Duster 2, 1.5 DCI, 110 CP, varianta de echipare Comfort plus Medianav, scaune incalzite, senzori si ca

Ieri am montat folii negre Llumar Lati Ceramic, transparenta 5%. Sunt mult peste toate foliile pe care le-am avut pana acum. Retin 99% din radiatiile UV si 70% din caldura fapt ce se simte foarte tare

Am facut si eu revizia de un an, s-au schimbat filtrele, uleiul, s-au facut operatiunile uzuale reviziei insa in plus de asta mi s-a facut o actualizare la "calculatorul de la servodirectie" in baza u

1250 RON pentru urmatoarele servicii:

- polishare usoara (primul nivel  ca si abrazivitate) pentru a scoate "panza de paianjen",

-decontaminare,  

-aplicarea protectiei ceramice

Lacul aplicat de Dacia este foarte "moale", se zgarie foarte usor si tocmai de aia recomand oricui o protectie ceramica imediat dupa ce a cumparat masina. La capitolul asta Dacia cam lasa de dorit, prea s-au calicit si asta se vede pe aspectul Daciilor din trafic si nu vorbesc de modelele vechi.

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...


Cum doream demult sa imi iau un dashcam, iata ca i-a venit randul in acest inceput de an cand am fost un pic mai liber, drept urmare mi-am luat un Viofo A129 in conditiile in care Viofo A119 V3 nu era pe stoc la cei de la spy-shop.ro asa ca m-am procopsit cu A129 pentru ca diferenta de pret nu era mare si in final este o camera mai noua si are Wi-Fi fata de A119 V3.

Camera m-a costat 530 RON:
https://www.spy-shop.ro/camera-pentru-masina-viofo-a129-g-2mp-wifi-gps.html

Un Viofo A119 V3 ar fi costat 479 RON:
https://www.spy-shop.ro/camera-pentru-masina-viofo-a119-v3-g-quadhd-gps-logger-slot-card-detectia-miscarii.html

In plus de asta mi-am mai luat un card Samsung 64 GB:
https://www.spy-shop.ro/card-de-memorie-samsung-micro-sdxc-evo-plus-mb-mc64ga-eu-class-10-64-gb-adaptor-sd.html

...plus un kit de alimentare direct la panoul de sigurante: 
https://www.spy-shop.ro/alimentator-mod-parcare-pentru-a129-viofo.html

Eu sunt foarte multumit de cum a iesit:
IMG-20210111-181821.jpg

Iar aici aveti niste mostre cum se vede filmare:

1) 1080p, 30 FPS, low bitrate, WDR on, no CPL:

2) 1080p, 30 FPS, high bitrate, WDR on, no CPL, ceata:

 

3) 1080p, 30 FPS, high bitrate, WDR on, no CPL:

 

 

Youtube-ul taie destul de mult din calitate, filmarile native din camera sunt mult mai calitative si in fond pe mine aia ma intereseaza.

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@PufarinaUcigasa, multumesc pentru pont! Stiam de ei insa pe spy-shop.ro am gasit-o la pret mai bun, 530 RON fata de 585 cat e pe viofo.ro

In alta ordine de idei am mai incarcat o filmare facuta asta seara si cred ca asta este configuratia setarilor pe care o voi folosi, 1080p, 60 FPS, pentru ca in pofida faptului ca va creste putin dimensiunea fisierului fata de 1080p, 30 FPS, pe 60 FPS este mai mult cantitate de imagine, mai multe cadre pe secunda, filmare mai fluenta, calitate mai buna zic eu la filmarile nocturne, placutele de inmatriculare se vad mai bine si cred ca pana la urma asta este aspectul cel mai important la un dashcam ce filmeaza im miscare.

Pe cardul de 64 GB, am o autonomie de filmare de aprox. 7h, mai.mult decat suficient.

 

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...