Sari la conținut

'16 Duster 1,2 Tce 4X4 Laureate


Postări Recomandate

@Stef13

Poti pune te rog o poza a facturii / devizului cu niste coduri OEM pentru consumabilele folosite de sevice si eventual codurile filtrelor pe care le-ai inlocuit singur. Multumesc anticipat!

Editat de andrei_s
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 178
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Va salut si bine v-am gasit! Cu permisiunea voastra, incerc sa ma integrez si eu in comunitatea posesorilor de Duster   Joia trecuta, dupa cateva zile si nopti de studiu pe internet si un drivetes

Kilometrajul la bord a ajuns la 963, consum mediu de pana acum, masurat la pompa, 7,93 litri/100km.   La cea mai recenta alimentare au intrat 33,5908 litri cu care au fost facuti 429 km, asadar iese

Dacia recomanda sa se citeasca si sa se respecte caietul de service. Si acolo specifica ceva ce suna cam asa: sarcina proprietarului este sa verifice oricat de des este necesar nivelul uleiului din mo

Posted Images

@andrei_s

cartus filtru ulei: 152095084R

garnitura D16: 7703062062

 

Separat eu ii luasem:

filtru aer: 165467674R

filtru habitaclu: 8201153808

 

Saptamana viitoare masina isi schimba oficial proprietarul, dar ramane in familie si probabil o s-o mai si conduc. Pe 4 ianuarie am dat comanda pentru un Duster Prestige 1.5 dci culoare beige dune, care ar trebui sa vina in prima jumatate a lunii martie.

  • Like 2
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns! Daca nu sunt indiscret, ce te-a determinat sa schimbi macazul de la benzina la motorina pentru noul Duster? Daca ar fi sa intuiesc raspunsul ar fi lipsa disponibilitatii versiunii Prestige in combinatie cu 1.2 Tce :) .. Gresesc?  Sau te-a dezamagit acest 1.2 Tce pana la urma?             Din cate am citit in topicul tau, buba cea mai mare a acestui motor, consumul de ulei, pare sa fi fost in limite normale in cazul tau..

Editat de andrei_s
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii mai luam decizii emotionale, nu rationale. Mi-a placut foarte mult noul Duster, in ansamblu, iar ca detaliu am vrut neaparat sistemul automat de climatizare si sistemul de camere, disponibile doar cu varianta Prestige, care la noi vine doar cu 1.5 dci. Mi-am reorganizat un pic pretentiile si am facut un compromis. Probabil as fi ales 1.2 tce daca era disponibil si la noi cu optionalele de care-am amintit.

Raman in continuare cu o impresie foarte buna despre 1.2 tce si il consider cel mai placut de condus. Daca as fi avut vreo dezamagire sau vreo temere cu motorul asta, nu mi-as fi aprins singur paie-n cap vanzand masina unei persoane apropiate din familie, fiindca mai aveam deja o varianta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intuit oarecum corect motivele pentru care ai ales 1.5 dci.. Si eu imi doresc un Duster in versiunea Prestige, dar sunt dispus sa mai astept putin pentru ca am inteles ca in final va aparea si la noi 1.2 Tce Prestige. Sper doar ca bolile din trecut sa se fi rezolvat si sa fie o alegere corecta, eu facand undeva la maxim 10.000 km pe an. Din punctul meu de vedere un Diesel este mai scump de intretinut si nu se justifica nici diferenta de pret in plus in cazul meu :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...