Sari la conținut

dusty2010

Sondaj Potentiale Imbunatatiri Dacia Duster 2

Duster 3  

89 membri au votat

1. 1. Urmatorul Duster (3) ar trebui:

• sa aiba o schimbare radicala de design atat exterior cat si interior
      12
    • sa se faca un face lift cu imbunatatiri semnificative insa sa se pastreze linia actuala
      60
    • sa se faca un face lift cu modificari minimale, actualul model fiind foarte reusit
      13
    • sa nu se schimbe nimic
      4

Postări Recomandate

Dragi Dusteristi,

Azi m-am intalnit cu noul sef al centrului de design Renault din Romania (pentru Europa de Est), d-l Jean-Philippe Salar.

Avand in vedere ca ei se pregateasc sa demareze proiectul pentru noul Duster (3) ar fi extrem de interesati sa afle parerile actualilor posesori/utilizatori de Duster.

In acest sens, am stabilit sa lansam un topic prin care sa aflam parerile voastre.

Poll-ul din acest topic are o intrebare legata de noul design al Duster 3 (la care va invit sa raspundeti) insa se doreste a afla si alte detalii, anume:

A. Ce crezi ca ar trebui imbunatatit/schimbat la actualul Duster?

B. Ce idei/sugestii/noutati/inovatii ai pentru noul Duster (3)?

Raspunsurile voastre vor fi analizate si, in mod sigur, vor ajuta designerii Renault - Dacia sa creioneze urmatorul Duster cat mai aproape de necesitatile utilizatorilor.

Rog admin-ul sa puna acest topic cu "pin" si sa il promoveze pe forum astfel incat sa fie vazut si accesat de catre cat mai multi Dusteristi care apoi sa isi spuna parerile.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-a aparut nici Dusterul2 si deja se vorbeste de Dusterul3?! Cred ca-i o greseala.

Partajează acest post

Link spre post

N-a aparut nici Dusterul2 si deja se vorbeste de Dusterul3?! Cred ca-i o greseala.

Duster 2 e face lift-ul actual sau PH 2. Poti sa ii spui cum vrei. e vorba despre Noul Duster. ca e PH 3 (face lift) sau Duster 3 vom vedea! Conteaza atat de mult denumirea sau e vorba despre ce vrem de la "urmatorul" Duster??

Partajează acest post

Link spre post

Contează și denumirea Duster ph2 NU e Duster II, adică X79 ph1 și X79h2 nu sunt X(cât o fi). Asta trebuie lămurit de la început altfel veți avea bălării gen "Logan-ul nou e Logan 3", în mintea multora X90 e același cu X52 când de fapt ai 2 mașini complet diferite.

On topic: pe Duster ph2 sau pe viitorul Duster II lipsesc Xmod-ul(vezi Captur/Kadjar) și multiplexorul, eu pe astea 2 le-aș vrea.

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Io vreau un scaun cu reglaj lombar; il cumpar si il montez pe ph2.

in rest nu vreau nimic.

edit: mint. vreau parbriz cu rezistenta in el, identic cu asta de ph2 :))

Editat de mugur
  • Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

- repozitionarea sistemului multimedia (Medianav), eventual inversarea pozitionarii aeratoarelor centrale cu cea a sistemului

- repozitionarea butoanelor pentru geamuri de pe portierele spate

- pozitionarea display-ului din ceasurile bord central (stilul logan 1)

- introducerea in ambele lampi spate a becurilor pentru mers inapoi

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta