Sari la conținut

Tractorasul Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 546
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

No, buna ziua sa aveti ! Ieri dupa masa am ridicat masina. Deocamdata masina are la activ doar 110 km din care cca 100 sunt ai mei. In acesti km parcursi vreau sa va spun ca, desi am avut oarece emot

Taraaaammm.. ! Sper sa va placa ce a iesit, prieteni. Si daca aici, pentru a putea incarca, trebuie sa reduc mult de fiecare data dimensiunea pozelor, celor interesati sa le vada/descarce la dimensi

A fost ultima zi permisa traficului liber pe Transfagarasan. Natura in flacari. Soare, cald si peisaje de vis..O poza aici doar asa de pohta Restul le gasiti accesand linkul oferit   https://www.f

Posted Images

Uite si un clip filmat cu camera mea de 160 de ron. 720p, ea poate si 1080, dar nu encodeaza nimic, si cam 26 de min de film 720p umplu cardul de 8GB.

 

 

P.S. - L.E. Nu faceti precum cretinoidul din filmulet indiferent daca aveti dreptate sau nu, pentru ca ma grabeam la birou, si nu aveam timp nici de MMA in strada, nici de completat amiabile. Dar urmatorul care face gestul asta, zboara in primul stalp din aripa mea.

Ca sa intelegeti speta, omul avea mare semn cu STOP pe care l-a ignorat complet, la fel ca restul din coloana, care s-au luat unii dupa altii ca oile. Eu veneam pe prioritate, intersectia aia trebuia s-o am goala. In plus, dupa ce m-am bagat cumva cu forta in fata lui, aratandu-i semnul STOP, a dat sa intre in mine apoi a facut gestul. Dupa 2 curbe a rationalizat situatia si a decis ca mai bine depaseste pe contrasens coloana aia de 10 masini si le taie fata pe cedeaza, decat sa ramana blocat cu mine.

Editat de huskyuk
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e si camera (fosta) a mea inainte sa mi-o fure, http://www.dx.com/p/...87#.VmrOqq6qpBc

 

Imaginea e prelucrata de 3 ori ( compresie sa nu tin asa fisiere mari) + ce a mai facut youtube.

 

Mai jos sunt info despre filmulet raportate cu VLC:

 

post-3261-0-29347700-1449843431_thumb.png

 

Si filmuletul, intr-o zi intunecata de ianuarie, la pranz:

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Donquijote pentru clip si multumesc tuturor pentru pareri si sugestii. Le voi avea in vedere. Fara ca sa vreau sa curm abrupt aceasta discutie despre camere video de masina vreau sa va spun ca am cumparat bare transversale pentru masina si ca am gasit in Romania la un pret foarte fain avand in vedere preturile specificate atat de dealer (cele mai mari) cat si de diversi vanzatori online care le vand, in cel mai bun caz, cam cu 430-450 lei. Eu le-am gasit la 351 lei (TVA inclus) si sunt noi noute, au codul de origine si sunt made in Sweden. Fac aceste precizari intrucat poate mai sunt si alti interesati de asa ceva la astfel de pret si, ca sa nu fac reclame aici, eu pot oferi celor interesati un link de unde le-am luat. Nu am niciun interes in chestia asta si v-o spun cu mana pe corazon. Doar ca ma bucur ca am gasit astea la asa pret caci ma omoara dealerii astia cu preturile lor maximale practicate asa zambitor de zici ca cine stie ce favoare iti fac. Daca am voie sa spun macar numele de unde am cumparat sa imi spuneti caci, repet, nu vreau sa fac reclama aiurea nimanui. Vreau doar sa imi ajut alti colegi daca cauta si ei asa ceva si la preturi mai de bun simt. Separat de asta, avand in vedere ca si pretul la cutia ce se pune deasupra e la jumate decat mi-a cerut dealerul..e posibil sa iau in calcul si asa ceva. Dar asta pe ianuarie..pentru ca desi tot incerc sa produc cupiuri de 500 euro atunci cand ma duc la buda..nu reusesc nicium :D Si atunci le mai dramuiesc si eu..cu randul ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Vand navigatie duster 2 cu wifi cod259157214R -1.700 lei            set ornamente proiectoare duster 2 - 140 lei           tavita portbagaj duster 2 4x4  - 200 lei tel.0746033390
    • Salutare. Revin cu ceva informatii din "parteneriatul" cu Dusterul meu. Acum aavem aproape 90.000 de km. Masina se comporta bine, reviziile le-am facut cam la 15-17.000 de, toate la reprezentanta. Mai am ceva din garantia extinsa La ultima revizie, pe garantie, am schimbat si centura de siguranta pasager fata dreapta, nu se mai retragea. Nu stiu daca am nimerit eu un lot slab, caci pe forum nu am vazut sa se discute despre problema centurilor. Tot acum au rezolvat si problema cu supurarea uleiului de la capac, au inlocuit siliconul acela. Incepand cu perioada de iarna si pana acum am observat o crestere mica a consumului raportat la anul trecut, chiar daca consider ca am condus in acelasi ritm si in acelasi conditii, numai asfalt, fara offroad. Singura schimbare sa zic in conditiile de care vorbeam, a fost schimbarea anvelopelor originale all season Good Year cu unele all season Michelin Crossclimate 2. Ca problema recenta, zilele acestea, pentru a doua oara s-a intamplat, a fost ca dupa o plecare din parcare si mergand foarte putin, 3 sau 4 minute, scotand din viteza turatia a scazut undeva sub 500 rpm, motorul trepida, iar apasarea pedalei de acceleratie nu avea niciun efect sau nu reactiona deloc ca sa zic asa. A trebuit sa opresc motorul si sa repornesc, apoi totul a revenit la normal. Nu a existat nicio alerta pe afisaj nici in timpul evenimentului, nici dupa. Daca a fost ceva nu stiu daca a ramas memorat. Am mai avut probleme rare cu relantiul oscilant si nu au gasit la reprezentanta nimic memorat, niciodata. Ce ma framanta in continuare este un zgomot neuniform sau "rotund"  cum se spune din zona pompei de inalta presiune, ce se manifesta de regula la rece, dar si in timpul mersului de regula in zona 1800-2000 rpm, unde mi se pare ca trage cateodata in suturi extrem de mici, dar sesizabile pentru mine :))) Cu ocazia asta, rog daca s-a mai intamplat la cineva, sau daca cineva stie, cam ce ar putea fi cu ceea ce am relatat mai sus. Multumesc. In rest, drumuri bune tuturor, fara evenimente si desigur cu speranta ieftinirii combustibilului.
    • Revin cu informații noi referitoare la bateria Exide EL700: este o baterie foarte bună. Singura deosebire fata de cea de fabrica este ca gaura de ventilatie a bateriei este pe partea bornei minus. Daca doriți sa conectați furtunul prevazut de fabrica, va trebui sa il prelungiți pentru a-l aduce pe partea bornei plus in locul special prevazut din tavita bateriei. Eu am folosit un furtun pentru lichidul de parbriz pentru a face asta. Deoarece nu imi plac improvizatiile, am ales in final sa o înlocuiesc cu bateria 7711575175 (70Ah, (720A (EN) care are gaura de aerisire pe partea bornei plus, furtunul pentru gaze putând fi montat in poziția în care a fost montat inițial in fabrica.     
    • Am instalat GPL Tomasetto de la 60K (2019) acum am 260K, am schimbat acum un an "plămînul'. Merge f bine de la început, nici o ungere suplimentară, am mers cu 150 pe autostradă fără să treaca pe benzină, nu s-a ars nimic.Urmează un al doilea Duster cu 42000 km la bord, ce va primi o altă instalație. De fiecare dată am pus gaz pînă s-a oprit pompa, nici un incident. Primil rezervor 32 l, al doilea va fi mai mare. Probleme am avut doar la două revizii: la prima mi-a pus o garnitură tăiată la filtru, pierdeam gaz, la a doua nu mi-a mai pus elementul filtrant în filtru. Am schimbat firma. Consum 10l GPL/100km regim mixt cu vit max 100/oră, peste 10 pe autostradă, sub 10 în afara orașului, fără accelerări bruște, depășiri, cu max 80/ora. 
    • Masina a ajuns la peste 7500 km.Un consum facut pe Bucuresti (Militari-Colentina) A3 Râșnov Codlea(Bv) 6.8 l/100km.Am fost 4 adulti aprox.360 km.La întoarcere a fost aglomerat in statiuni plus Bucuresti! Am obținut o fisura mica la 5000 km.La acest drum fisura a plecat așadar pe viitor trebuie înlocuit.Noroc ca e pe partea pasagerului!
×
×
  • Creează nouă...