Sari la conținut

Postări Recomandate

Mda...

 

cam așa mă gândeam și eu...

 

la cel din oraș, de aici de la mine, vânzătorul mi-a zis de prima dată că ia schimbat parbrizul și o aripă ...( a luat-o de afară dintr-un parc, cu aripa lovită și parbriz spart ... mă gândesc că de aia o fi luat-o mai ieftin...)

plus că stă de vreo 3 săptămâni cu ea pe piață și ține banii blocați...

inițial ceruse 7500 E dar în timp și după negocieri a lăsat-o la 7000 E

oricum dacă mă hotărăsc la ea o voi verifica f. bine ( am vb deja la service și mi-a zis nenea mecanicul că va urmări special chestia asta...)

mă gândesc că dacă a fost schimbat pe ea se vede, nu ? ( vopseaua de pe ea ar fi ...proaspătă nu cu urme de uzură, nu ?)

 

ideea este că dacă vreun coleg de pe știe o mașină bună, de la vânzător serios este rugat să zică...

 

am vizionat și site-ul de mai sus...

după cum observ nu se găsesc mașini sub 8000 E si 100000 km ...( doar trei... :aww: )

la noi pe piață sunt destule ...

 

bănuiesc că explicația ar fi că sunt luate de prin parcuri ...unde au zăcut mai mult timp, până când tot scăzând prețul le-a luat românul...

 

de aceea merg pe ideea unei verificări la sânge, făcută de un mecanic pe care îl cunosc, sub ochii mei...

 

stimă!

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 256
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am ales un 4x4 pt ca... l-am folosit 1% pe drumuri mai grele... dupa ce am vazut cun si unde pot ajunge cu acel 4x4... am vrut mai mult! Si uite asa am ajuns sa leg prietenii si sa traiesc momente ex

Din cele discutate aici sau la subiectul despre preturi nesimtite mi-am format o parere despre duster, in baza careia ma pot prezenta cu o expunere la subiect, respectiv sfaturi achizitie duster. Nu d

gata!   sunt membru cu drepturi depline! de astăzi stimați colegi sunt proprietar ( mândru ) al unui frumușel Duster aș pune poza la semnătură dar nu știu cum... o mică descriere ( dacă nu vă

Posted Images

bănuiesc că explicația ar fi că sunt luate de prin parcuri ...unde au zăcut mai mult timp, până când tot scăzând prețul le-a luat românul...

 

Sa nu fi zacut in starea de dauna totala... pana si-a gasit romanul potrivit sa o repare...

Cam ca asta http://www.daciaclub.ro/Sfaturi-va-rog-pt-Duster-second-hand-t294443.html

 

Eventual poti sa cauti si una luata din Romania, inca in garantie, cu istoric complet si real, insa la astea cred ca e alt pret

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mulțumesc de răspuns!

 

există posibilitatea de a afla dacă a fost și această mașină cu asemenea daune?

mă gândesc că s-ar cunoaște dacă a fost reparată - vopsea nouă, geamuri noi, chedere noi, alte piese schimbate ...nu???

 

pot posta aici link cu mașinile găsite pt a da o părere colegii mai cunoscători?

 

înseamnă că ar trebui să mă uit după cele înmatriculate de noi în România? și ajunse la ceva ani și km?

 

ar fi mai ok așa?

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din Romania eu as cauta masina inca in garantie, cu istoric complet la reprezentanta, cu un singur proprietar, si vanduta de acesta, nu de intermediari.

Unii mai recomandau masini din flota Petrom.

Mai poti lua preturi de masini noi si din Ungaria, unde sunt ceva mai ieftine, evenetual poti lua unul model Cool, pe benzina, incat sa fie mai ieftin la achizitie.

Au mai fost si masini vandute de catre forumisti de aici, masini despre care stiam tot timpul despre starea lor, insa nu la 7-8000 de euro.

 

Eu acum 2 ani intentionam sa iau duster sh, insa dupa 6 luni de cautari si vorbit cu altii, am constatat ca daca nu il stiu pe proprietar, e sansa mare sa iau o teapa, asa ca am luat duster nou. Avand in vedere faptul ca intentionez sa-l tin 10 ani, cred ca am procedat bine

  • Like 2
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun sfat!

 

dar cam greu de urmat... :blush:

 

ideal ar fi una ... nouă

 

dar nu sunt fonduri...

 

mă uitam pe site-uri de vânzări ...

 

an 2012 ( de cele mai multe ori 4x2 ) cu mai mult de 100000km la cca 8000 E - la proprietar ( sau cel puțin așa zic pe site - câți or fi chiar proprietari ... :hmm: ?!? )

 

oare ar fi o variantă mai bună chiar dacă au peste 100 k km?

 

mă gândesc că și mașinuța asta despre care vorbeam mai sus ( dacă o verific la sânge - nu eu ci meseriași în service - căci omul a zis că nu are nimic împotrivă, pot să o verific unde și cât vreau eu că nici el nu știe prea multe despre ea ) chiar dacă nu ar fi ăștia km de ex. dar s-ar prezenta bine la verificări și nu ar ridica suspiciuni, ar fi cred eu o variantă bună ...

 

căci dacă ar fi fost lovită rău sau ar avea ceva defecte mari ( descentrată sau mai știu eu ce...) s-ar vedea la verificări că de aia o duc la meseriași și nu mă apuc eu să o verific...

 

mâine am să mă duc iar pe la service să vorbesc cu mecanicul să văd ce zice și el...( deși mi-a dat asigurări că s-ar vedea o intervenție asupra mașinii dacă a fost lovită și cât a fost lovită...)

 

eu m-am uitat - atât cât mă pricep și eu că doar nu m-am născut ieri - și în afară de aripă și bară nu se vedea a fi vopsit altceva

mă gândesc că s-ar vedea ...

dacă aveți ceva sfaturi - cam la ce anume să mă uit ( până să ajung la meseriaș ) vă rog să mă sfătuiți ..poate mie îmi scapă ceva...

 

'' E '' grele mes chers amis...

 

stimă!

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mulțumesc de răspunsuri!

 

abc,

 

mă uitasem și eu la oferta lor...

nu mă deranjează că este cheală...până la lipsa AC - ului

orice altceva suport dar lipsa AC mă termină pe căldurile astea...

poate sunt persoane care suportă căldura mai bine...dar la mine nu e cazul :hmm:

 

stimă!

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caldura poate sa fie suportata, canicula insa nu!

 

Eu de mai multi ani conduc masina personala numai in weekend (si nu in fiecare weekend). Totusi nu as sta fara sa am masina mea, chiar daca nu am nevoie absoluta de ea.

 

Referitor la oferta pentru duster, reducerea comerciala de 600 euro prin programul rabla se acorda si la Ambiance si la Laureate, in total e vorba de 2050 euro din pretul de lista (cei drept mai platesti tichetul rabla). E posibil sa mai primesti o reducere de la vanzator.

Editat de abc
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...