Sari la conținut

cutie de viteze - agata intr-a 2-a


Postări Recomandate

  • 5 months later...
  • Răspunsuri 57
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Inca nu. Am mers cu un prieten care are tot duster 1,5 dci 4x4 si la el se aude acest zgomot metalic. Probabil sa fie timoneria....Mai studiez putin. Oricum daca apare la mai multe masini ma gandesc c

Din partea unui spectator: 1. incercati sa schimbati vitezele in plaja de turatie a motorului si a vitezei vehicolului recomandat de producator 2. in incercarea de a ajunge cit mai repede la

Salut. Detin un Duster 4x4 1.5 dci -2012 cu urmatoarea problema: la introducerea in viteza a 3-a din viteza superioara ( frana motor) intra greu si "caraie" daca turatia motorului este peste aprox. 2200 ture. Problema apare numai in treapta a 3-a la turatie de peste 2200. Sub aceasta turatie intra fara probleme. In celelalte trepte intra usor ( ex: din 4 in 2 indiferent de turatie). In ordine crescatoare intra la fel fara probleme indiferent de turatie. Ceva pareri?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Salut, aceeasi problema am avut si eu la viteza 3 si nu i-am acordat atentie. După mai bine de un an, problema s-a accentuat, am vorbit cu niste prieteni mecanici, cărora le-am povestit despre Problema. Soluția este :se da cutia jos, se desface si se schimba un fel de angrenaj(nu imi aduc aminte denumirea exacta) special pentru viteza 3.

Probabil in 2 saptamani ajung sa fac operațiunea asta, daca se rezolva, revin si te anunt!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Brasov Dar, masina o fac in Constanta. Intre timp mi-am adus aminte de denumire: sincron viteza 3, surpriza este atunci când desfac cutia, ce mai este de schimbat pe acolo(rulmenti....) 

Piesa nu poate fi comandată decat dupa ce dau cutia jos, se comanda dupa codul de pe cutie si termen de livrare undeva la 7zile, ca si cost piesa in jur la 500lei, deci masina blocată undeva la 7-9 zile!

Revin cand ma apuc de treaba!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...