Sari la conținut

Postări Recomandate

Ai aceasta impresie acum cat sunt temperaturi scăzute sau se manifesta si vara? Intreb pt ca si eu am mai intampinat acest fenomen insa numai acum iarna si nu ma ingrijorez, e de la vâscozitatea uleiului mai mult ca sigur. ..

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aproape permanent. ma gindesc ca in teren, de exemplu, ar trebui ca uleiul din cutie sa fie incins. ori eu si duminica am intimpinat problema.

de ce spun aproape: are momente in care nu agata, ori amreiajul il apas identic de fiecare data. dacar fi agatat in toate treptele ar fi fost altceva.

acum presupun ca sint sincroanele si ca au un inceput de uzura, desi nu plec cu a doua de pe loc...

Partajează acest post

Link spre post

Eu plec 90% din cazuri cu tr II, insa faza cu agatatul s-a manifestat numai acum pe frig si asta cand masina era rece, deci din aceasta cauza nu mi-am facut probleme.

Ai accelerat mai puternic in tr I si apoi ai dat tr II cumva? sau care a fost "scenariul" ?

Partajează acest post

Link spre post

accelerat progresiv in tr. I si apoi schimb in tr. II. cu ambreiajul la podea, cind introduc in a II-a agata, ca si cum n-ar fi decuplat complet.

mai poate fi si de la timonerie, sa fi ramas mizerie pe acolo...

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta