Sari la conținut

Probleme airbag Duster ph1


Postări Recomandate

DF004 9005 Passenger's frontal airbag circuit Am martorul airbag aprins din cauza respectivei si ma respinge la ITP, problema e sub scaun sau e airbagul acela ce era un fel de torpedou la logan 1 ? Eu inteleg ca e cel din bord la pasager, dar ce sa se defecteze la el ? Am incercat si sa pun pe OFF switchul acela din dreapta bordului, dar apare alta eroare specifica opririi acelui comutator.

Duster 2013 1.5 dci.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 17
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Alte informații nu sunt necesare ? De exemplu e prima mea mașină (nu sh), e M1(autoturism) nu e convertită din N1(autoutilitară) în M1, nu am schimbat scaunele, nu m-am jucat cu diagnoza pe mașină, et

Cauți MR453X7988C000.pdf în linkul de mai sus și ai tot ce-ți trebuie. Ori ai problemă de configurare (mașina nu are configurate 4 airbag-uri dar le vede prezente) ori de detecție (cablaj întreru

Bălării ca de obicei la delphi, acolo ai rezistență prea mare 5,3ohm în loc de 2,3ohm: -verifică mufa airbagului pasager și mufa de pe stâlpul A (la baza bordului) e una albastră  

Posted Images

Alte informații nu sunt necesare ? De exemplu e prima mea mașină (nu sh), e M1(autoturism) nu e convertită din N1(autoutilitară) în M1, nu am schimbat scaunele, nu m-am jucat cu diagnoza pe mașină, etc

Oricum codul de eroare DF004 - PASSENGER FRONTAL AIRBAG CIRCUIT poate fi:
CO: Open circuit
CC: Short circuit
CC.0: Short circuit to earth
CC.1: Short circuit to +12 volts
1.DEF: Configuration
2.DEF: Short circuit between trigger lines

cum nu ai dat detalii... te descurci cum poți. Ai manual de service aici

Ți-am mutat postul aici, pe viitor mai multă atenție unde cum și ce postezi !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E masina sh, dar e la mine de 2 ani si nu era aprins pana acum o saptamana. Nu e convertita in autoutilitara, eroarea da, e open circuit.

Scaunul la pasager il mai da respectivul care sta dupa lungimea picioarelor in spate sau mai in fata, atat.

Cu diagnoza nu m-am jucat absolut deloc.

 

Configuratia o sa intru sa vad, dar avea doar 2 airbaguri lipsa din multitudinea de acolo. Cred ca la asta te-ai referit cu "1.DEF: Configuration"

 


2.DEF: Short circuit between trigger lines. Aici nu stiu la ce te referi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauți MR453X7988C000.pdf în linkul de mai sus și ai tot ce-ți trebuie.

Ori ai problemă de configurare (mașina nu are configurate 4 airbag-uri dar le vede prezente) ori de detecție (cablaj întrerupt, rezistență în afara domeniului așteptat) fără diagnoză și citit din ea e pierdere de timp.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...