Sari la conținut

Duster 1.5 dci 4x4 - Zgomot ciudat de la motor între 1800 și 2000 RPM (în special în viteza a 6-a)


Postări Recomandate

Am vazut si eu discutiile pe acel forum :). Am facut o programare in service pe tema asta pentru 27.02. Sper sa gasim nota tehnica nr TN 62915 in sistem. 

 Daca mai aveti si alte informatii pe aceasta tema mi le puteti transmite pana atunci. (aici sau PM)

Sper sa revin cu vesti bune. Ar fi ceva sa rezolve treaba asta!

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 132
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Renault are deadline maine, 28. Dupa aceasta data, voi cauta / folosi asistenta juridica.

Am fost sunat de la Dacia, vor fi schimbate acele flanse la ambele Dustere, RAR de asemenea m-a informat ca a primit adigurari de la Renault Romania ca se va face... sa vedem cand si cum...

Posted Images

Am reusit sa vad nota tehnica. Nu zice mare lucru. Confirma existenta zgomotului cauzat de vibratii/rezonanta, are si o inregistrare audio care este exact cu ce am auzit si eu. Nu contine solutie la problema, ci doar indicatie de a contacta Dacia si a mentiona acel zgomot si nota tehnica aferenta pentru "a primi o solutie adecvata". 

@PPV Iti tin pumnii sa fii primul care sparge gheata.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. Eu cu aceasi problema la un duster 1.3 4x4 model 2022 facelift. Am fost in service , au spus ca a mai fost deschisa o sesizare pe undeva prin Romania si mi-au comandat 2 piese pentru reparatie (ceva pe la cardan). Momentan a ajuns doar 1 singura, astept sa ajunga si cealalta, apoi sper sa se rezolve problema. Oamenii nu au comentat nimic si au parut interesati de “zgomot” care chiar este o problema.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un neamt zice pe forum ca cica i-ar fi schimbat flansa la cardan cu una mai groasa si zgomotul a disparut.

@rulishDaca poti fa o poza cu piesa noua si cea veche. Ma tem ca daca e identica se inlocuieste deageaba.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

@PPV: Doar ca sa fii pregatit, nemtii care au mers cu acel TN la Dacia, au plecat acasa exact cum au venit. S-au facut inregistrari audio, trimise la Dacia, dupa care se asteapta o informare/decizie, care nu a mai venit, cine stie cat dureaza. Daca vine decizia ca zgomotul e normal e game over, cel putin pe calea asta. Iti tinem pumnii pe 27.02.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru informatie! Eu astept din 2020, asa ca mai pot astepta pana apare o solutie. Bine ca sunt semne ca cineva lucreaza la asta...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...