Sari la conținut

Postări Recomandate

• Răspunsuri 224
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pentru pozitie am optat si eu pentru Becuri LED de la Phillips (PH1) - Xtreme Vision -> http://www.becurionl...c-122665.p.html Pentru faza de intalnire -> http://www.becurionl...c-125827.p.html

Un anumit francez, de pe un francez, a pus pe Duster ph1   - 35W / 55W Slim Xeno HID KIT H4 - 2 motorase electrice de reglaj înalțime faruri kangoo 1 ph2 - kit corector automatic faruri - spălă

Să înțeleg că aici nimeni nu citește manualul?   Becurile DRL/poziție sunt identice cu cele folosite pe x52(Logan II) adică w21/5w, faza scurtă H7, lungă H1, iar ceața (proiectoare de plastic becuri

Posted Images

@bmcpst - eu nu imi dau seama de functionarea becului cu LEDuri pentru ambele pozitii: 21 respectiv 5W. Se modifica ceva cand se comuta pe faza scurta?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Da se modificadin putere. Cand bag cheia in contact este lumina mai puternica,dupa ce dau pe pozitii scade din intensitatea luminii. Este exact ca la becurile normale.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am DRL-uri de la @FANECLK (de fapt am DRL, frana, ceata, marsalier, portbagaj, plafon, torpedou, numar, stop central pe led) si nu am nici o problema cu nici unul din ele.

Nici nu am pretentii prea mari de la becurile pe care le-am luat. Am cumparat destule, iar daca se va arde vre-unu, se poate schimba....... :ahappy:

Link spre post

Sincer sa fiu, nici nu vad de unde as putea achizitiona niste LED-uri de caliate deoarece cam toate vin din China prin alte "maini" sau aliexpress.com.

Daca stie cineva niste site-uri/magazine de incredere, cu produse de calitate, cu livrare in Romania sa le puna in acest topic (sau PM daca este interzisa postarea lor pe acest topic)

La un moment dat, @t0rquemada a spus ca are in vizor niste DRL-uri pe LED dar nu le-a mai numit. Poate ne spune si noua la ce s-a gandit atunci sau daca le-a achizitionat intre timp

Editat de chrysstyann
Link spre post

Eu sunt foarte multumit de Phillips X-Treme Vision W5W pe care le am pe pozitii - eMag

si stopurile laterale spate tot Phillips sunt - http://www.emag.ro/led-auto-rosu-bay15d-high-power-cu-dubla-intensitate-si-pini-simetrici-decalati-522712/pd/D6NGRBBBM/

Recomand modelul ala de led-uri, cel de la stopurile spate. Lumineaza foarte bine, si sunt fiabile, nu se incalzesc mai deloc. Vreau ceva similar si pentru stopul central, pentru acum cele laterale se aprind si se sting instant, iar cel de sus are fade, fiind cu incandescenta.

Am luat si eu de la Fane pentru R si plafoniera recent. Cel de R lumineaza OK, sunt multumit! dar cele W5W, in afara de cele pe care le am de la Phillips, oricare ar fi ele si de oriunde le-as lua, se strica.. Unele mai repede, altele mai greu.. Dar absolut toate dupa un timp ori chiorasc ori palpaie.

Link spre post
  • 1 month later...

Azi mi s-a ars becul Day Light pe stanga. Sun la dealer-ul de unde am luat masina si intreb daca au si cat costa.

Mi-a spus ca au dar cand a zis pretul, mai sa-mi pice telefonul din mana: 164 ron (plus manopera).

Am cautat pe net becuri W21/5W si am gasit pe la 10-20-30 lei (depinde de furnizor)... Exista mai multe tipuri de bec W21/5W?

Ca diferenta de pret mi se pare enorma si singura explicatie logica pe care o pot gasi e ca sunt becuri diferite.

Link spre post

Deci exista posibilitatea ca acelasi produs sa coste de 8 (!) ori mai mult? Inteleg ca pe "canalul oficial" pot fi preturi cu 50%, hai 100% mai mari .. dar aici vorbim de 800% diferenta.

Ma rog.. o sa iau un bec din ala la 20 lei si vad daca merge. Ce se poate intampla daca nu e ceea ce trebuie? Pot aparea probleme la instalatia electrica?

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...