Sari la conținut

Afisaj temperatura

Postări Recomandate

La fosta masina (Opel Corsa) aveam ora, data si temperatura exterioara afisate pe display-ul central. La Duster nu exista asa ceva. Exista o solutie mai eleganta decat un termometru digital/statie meteo cu senzorul scos in afara (de exemplu in bara fata)?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 26
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu mi-am montat pe Logan (care are acelasi bord ca si Duster-ul ...) un astfel de termometru, care imi arata temperatura interioara, temperatura exterioara si tensiunea bateriei.

1. E Micom nu Micon. 2. Trebuie multiplexor, s-a mai discutat trebuie doar căutat. 3. Dată fiind semnătura chiar și cu multiplexor tot nu vei avea date.

Posted Images

Eu am din asta cu senzorul montat in bara fata.

no offence... asta este un senzor ce masoara temperatura "prin contact direct"... acum sigur ca el masoara si "fara contact" doar ca... parerea mea... putin eronat.

cred ca ceva de genul http://www.spot.ro/prod_Termometru-inte ... s-TFA-Logo ar fi mai "nimerit"

este un pic mai mare.. dar scapi de fire... si masoara clar temperatura mediului ambiant.

s'aveti bafta!

Link spre post
Poti sa-mi spui, te rog, pe unde ai tras cablul de la senzor?

Termometrul are o ventuza (destul de buna pot sa zic) cu care se monteaza in stanga gurii de aerisire stanga din cele din centru bordului.

Firul senzorului intra pe sub grila maro din jurul radioului pana jos catre pedale.

Dupa aceea intra prin gaura (cu garnitura din cauciuc) prin care trece cablul ce regleaza farurile pana in compartimentul motor.

In continuare il prinzi cu soricei de cablul cu pricina pana langa farul stang dupa care cobori cu senzorul (unde il si prinzi tot cu soricei) pana la grila de plastic din fata radiatorului de la bara fata. De aceea, nefiind influentat de caldura motorului iti indica temperatura perfect. (eu il am din primavara si l-am incervcat si asta vara (41 grade) si acum (-1 grad) si in mers si in stationare si e ok.

Succes!

Link spre post
  • 5 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...