Sari la conținut

Parere Duster cu GPL din fabrica


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 79
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Ca sa mai descretim un pic fruntile .  In premiera de cand am pus GPL. Am campat in week-endul trecut langa salvamont Pestera (multumiri baietilor pentru amabilitate !) . De acolo am facut o pl

Diverse configuratii pentru dormit in masina. Langa Poienari, in locul de picnic/campare amenajat "dupa toate standardele europene..."  unde a venit ursul peste noi la 12 noaptea a fost mai mult decat

@t0rquemada, esti de destul de mult timp cu noi pe forum, respect foarte mult faptul ca te implici si ajuti de destul de mult timp membri de aici, asa ca am pretentii de la tine cu privire la respecta

Posted Images

De când am deschis topicul nu am așteptat răspuns doar aici, am mai întrebat și pe alte canale. Între timp am făcut rost de bani și m-am hotărât să-l cumpăr :frantics:B-):frantics:

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca esti deja la curent cu problemele legate de turatia oscilanta  la ralanti si  faptul ca motorul se tureaza singur la schimbarea vitezelor.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC de informare, ma gandesc mult mai bine la pasul care vreau sa-l fac.

La fel se chinuiesc si cei cu Logan 0.9 TCe care au cutie robotizata, cu trepidatiile de la ambreiaj

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 7 ani masina merge ca in prima zi. Motor 1.6., 105, k4m. Aceleasi oscilatii, uneori ramane turata la 2000 pana isi aduce aminte ca ar trebui sa coboare, doar cand nu este in sarcina.  Acum 2 luni la  70 mii km am pus GPL pe ea, un Tomasetto Stag 4 Qbox  . Merge fix la fel. Pornirea oricum se face pe benzina si comuta pe la 35 grade pe GPL.

Cand intra in sarcina insa merge uniform, impecabil. Dpmdv GPL-ul pentru aspirate este un must have. Mai ales daca este din fabrica. Chiar imi pare rau ca nu am optat mai devreme pentru asa ceva.

Bafta.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un "must have" cu consecintele de rigoare asupra fiabilitatii motorului in timp insa despre asta nu spune nimeni nimic sau ramane ca subiect tabu. Ce economisiti acum pe mere veti da mai tarziu pe pere.

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...