Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut!  Am dat comanda pe 10 martie de un Blue SL 4x4 cu 1.5 dci. Mi-au zis ca pe 5 mai este programat la fabrica deci posibil sa mai dureze 10 zile in plus pana la dealer. Dar toata lumea ma intreaba cum de am putut da comanda de 4x4 dci ca din ce stiu ei nu se mai face asa ceva. Nu stiu motivul dar trebuie sa te interesezi daca va mai fi disponibil pana iese modelul nou, care sunt sigur ca va avea alt pret. 

P.S. 

Macar prinzi rabla. Sper ca si eu ca deja se intarzie cu ea....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 370
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare!  Azi am fost in showroom cu familia sa vedem masina exact cum va fi. Blue Iron varianta Blue SL. Ai mei nu vazusera interiorul. Asa ca am intrebat despre pachetul legislativ. Intradevar

Salutare tuturor! Dupa 3 luni de asteptare Dusterul meu este pe TIR sa zic asa. Comandat pe 10 martie, primul termen de 5 mai amanat pe 11 iunie, fabricata pe 12 iunie, va sosi maine sau poimaine

Sa le luam pe rand, desi asa cum ti-a recomandat si colegul, cea mai edificatoare parere o ai de la un drive-test fie la dealer, fie cu masina vreunui cunoscut. Am ales 1.5 dCi pentru este un mot

Posted Images

La 10.03.2021 la 22:31, ClaudiuGeo a spus:

Salutare!

Azi am dat comanda. Am platit si avansul. Bonul de comanda contine masina, optiunile, garantia de doi ani peste cei trei, bonusul de martie cu minus 200, pachetul legislativ cu covorasele premium si...ce m-a uimit...valoarea rablei cu minus, normal. De ce m-a uimit? Ca nu ma asteptam sa o bage atata vreme cat inca nu am adus-o. ...

Salut,

Garantia de 2 ani peste a fost de la ei sau contracost? La mine nu a fost inclusa valoarea rablei in bonul de comanda,  urmeaza sa fie scazuta la plata diferentei

Link spre post

Contra cost. Rabla a calculat-o ...dar daca nu o aduc sau nu mai apuc nu va intra in factura finala normal. Exact. A vrut sa para mai ieftina...cred.  Dar am  bugetul deja pregatit si pentru varianta fara rabla. Am o info ca ar incepe acum pe 22. Ar fi super. De la un dealer. 

Link spre post

Deci este oficial. Rabla incepe din 26. Totodata pentru cei ce nu sunt abonati dar poate fi utila informatia, se pare ca Dacia a scos o varianta Dacia Duster Avantaj. Probabil mai nedotata dar poate sunt persoane interesate. Am primit mail. Puteti intra pe site-ul Dacia in sectiunea Rabla. Sigur o sa gasiti. 

Link spre post
  • 4 weeks later...
La 19.04.2021 la 9:41, ClaudiuGeo a spus:

Salut!  Am dat comanda pe 10 martie de un Blue SL 4x4 cu 1.5 dci. Mi-au zis ca pe 5 mai este programat la fabrica deci posibil sa mai dureze 10 zile in plus pana la dealer. Dar toata lumea ma intreaba cum de am putut da comanda de 4x4 dci ca din ce stiu ei nu se mai face asa ceva. Nu stiu motivul dar trebuie sa te interesezi daca va mai fi disponibil pana iese modelul nou, care sunt sigur ca va avea alt pret. 

P.S. 

Macar prinzi rabla. Sper ca si eu ca deja se intarzie cu ea....

Update.

Am fost sa duc ceva acte pentru rabla si am intrebat daca s-a produs masina pe 5 mai. Ce sa vezi. Termen nou pe 11 iunie. Am zis ok ca intre timp termin rabla pe saptamana viitoare. Oricum m-a linistit baiatul de la Dacia ca altii au....4 amanari. Aratandu-mi totodata si dosarele cu 4 termene. Ce sa mai zic? Daca renunt pierd avansul. 

Link spre post

Eu am terminat cu rabla in 2 zile (REMAT + primarie + DRPCIV). Am termen pe 11 iunie. Sper sa fie OK.

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...