Sari la conținut

Gama de Culori - Noul Duster


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 26
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Gris Hihland vs Gri Platine.

In primul rand ai dezavantaje daca alegi culori nemetalizate (Alb sau Bleu Navy). Conform manualului intretinerea acestora necesita mai multa atentie, spre exemplu nu ai voie sa cureti masina cu

2019:  

Posted Images

Gri Highland e urmasul lui Gri Platine. E un gri mai rece i-as spune eu.Personal gasesc foarte frumoasa si prietenoasa aceasta culoare. La fel.si Beige Dune pentru care initial am si optat. Dar pana la urma mi-am gasit la Pitesti nuanta dorita . Initial nu prea i am gasit rostul.in combinatie cu pack look dar  , e o treaba. Gri metalic este o nuanta foarte versatila si usor de intretinut.

IMG-20190716-WA0004.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Culoarea asta mi se pare cea mai potrivita in combinatie cu Pack Look. Arata foarte bine, felicitari!

In alta ordine de idei, am avut masina o perioada in service si am primit la schimb un Duster EDC alb. Albul asta de la Dacia mi se pare absolut execrabil. Desi masina era aproape noua, deja avea acele zgarieturi cu efect de panza de paianjen. Pe alocuri matuita destul de vizibil.

Citisem in manual ca are nevoie de mai multa atentie dar parca este facuta in acuarele.

As evita albul cu orice pret. Cred ca se preteaza doar pentru flote unde intr-adevar se simte la pret.

Editat de likety
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Pe mine ma roade o curiozitate: de ce nu se ofera nuanta de Adria Blue (albastrul deschis metalizat disponibil pe Logan/Sandero/Dokker/Lodgy in echiparea Stepway) . Cred ca ar arata demential pe Duster.

Am scris la Vocea Clientului sa-i intreb daca se poate comanda Adria Blue...evident ca "nu"....  dar duduia a zis ceva interesat: "Am sa transmit cererea mai departe, si daca sunt mai multe cereri ptr culoarea respectiva se va analiza...asa a fost si ptr nuanta de Rosu introdusa recent pe Duster, initial nu era oferita, dar au fost multe cereri ptr Rosu...asa ca s-a introdus"...  

Imi place Orange Atacama, dar deja e "comuna"...imi place Navy Blue, dar e cam inchisa si pretentioasa.... imi place Beige Dune, dar parca nu e asa spectaculoasa....

Editat de kidu79
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar culoarea asta nu-ti place?

Acum 19 minute, kidu79 a spus:

Pe mine ma roade o curiozitate: de ce nu se ofera nuanta de Adria Blue (albastrul deschis metalizat disponibil pe Logan/Sandero/Dokker/Lodgy in echiparea Stepway) . Cred ca ar arata demential pe Duster.

Am scris la Vocea Clientului sa-i intreb daca se poate comanda Adria Blue...evident ca "nu"....  dar duduia a zis ceva interesat: "Am sa transmit cererea mai departe, si daca sunt mai multe cereri ptr culoarea respectiva se va analiza...asa a fost si ptr nuanta de Rosu introdusa recent pe Duster, initial nu era oferita, dar au fost multe cereri ptr Rosu...asa ca s-a introdus"...  

Imi place Orange Atacama, dar deja e "comuna"...imi place Navy Blue, dar e cam inchisa si pretentioasa.... imi place Beige Dune, dar parca nu e asa 

IMG-20190525-WA0005.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, kidu79 a spus:

Pe mine ma roade o curiozitate: de ce nu se ofera nuanta de Adria Blue (albastrul deschis metalizat disponibil pe Logan/Sandero/Dokker/Lodgy in echiparea Stepway)

 

Pe modelele Stepway culoarea tradițională a fost Bleu D”Azurite, nu adria blue sau alteceva

 

La 19.07.2019 la 1:16, gicu a spus:

Gri Highland e urmasul lui Gri Platine.

 

Dacă codul vopselii e TED69( plăcuța de pe stâlpul B dreapta) e Gri Platine, indiferent de noul nume

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...