Sari la conținut

Senzori parcare fata Duster II (2018 - )


Postări Recomandate

Pretul: https://www.daciamag.com/dacia-duster-ii-front-parking-sensors-original-8201701559.htm

Tutorialul: https://www.youtube.com/watch?v=VYao9UEtfas

Din filmulet reiese ca montajul a fost facut la o firma destul de cunoscuta din Bucuresti. Din ce se vede, e nevoie de multa migala si atentie. Daca cineva de pe-aici si-a instalat asa ceva la masina, il rog sa ne dea mai multe detalii.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 35
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Never say never: 1 - senzori de parcare față, deconectabili la +30kmh de aici și legarea la medianav, dar fără afișare pe Medianav 2 - prastia de FVC 180grade - nu ne hotârâm unde punem buto

Deci așa e "redundant" : Medianav EVO + calculator de Clio4

Asa credeam si eu pana acum 5 ani cand am avut prima masina cu senzori fata pe care ii consider foarte folositori mai ales la o masina inalta ...te ajuta mult la parcare .

Posted Images

Am dubii cu garantia de la instalatia electrica, iar faptul ca umbla la Media NAV ma face sa spun pas, desi sunt utili, cu toate ca sistemul de camere este suficient. Iar comutatorul ala de langa reglajul oglinzilor este hidos si arata ca fiind pus, daca voiau sa pastreze aspectul OEM gaseau unul mai discret.

 

Duster nu are senzori de parcare pe fata? Vad anumite masini prin oras cu senzori frontali.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, la asta ma gandeam si eu, odata ce ai camera front-view, senzorii devin redundanti.. probabil. Senzori fata am mai avut la alte masini si imi sunt foarte utili. Camera fata inca nu am avut, deci nu stiu daca ar fi suficienta sau mai buna.

Senzorii fata la Duster sunt accesorii, nu fac parte din echipamente optionale. Cu siguranta pot fi montati si la reprezentanta. Problema e.. v-ati uitat vreodata la "meseriasii" de acolo? Ii vedeti umbland cu manusi si avand rabdare sa aranjeze bine firele, sa cositoreasca si sa izoleze legaturile sau sa puna la loc toate suruburile alea? Lumberjack-ul de la Falcon imi inspira o infinit mai multa incredere.. chiar daca foloseste bormasina luata de la Lidl. Probabil ca sa fie in ton cu ideea de smart-buying :)

https://www.youtube.com/watch?v=JtqxN2gLYg8 - aici se vad senzorii si comutatorul din mai multe pozitii

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Asa credeam si eu pana acum 5 ani cand am avut prima masina cu senzori fata pe care ii consider foarte folositori mai ales la o masina inalta ...te ajuta mult la parcare .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...