Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare ,

Revin cu o situație:dealerul m-a sunat in seara asta și mi-a zis că în noaptea asta îmi vine mașină ( termenul estimativ era 26 octombrie).Acum sunt in următoarea situație : am 9000 euro pregătiți să îi dau iar diferența o să o am vinerea viitoare, bazandu-ma pe termenul estimativ.Nu as vrea sa fac rata pt câteva zile de așteptare, de aceea vad următoarele variante:

-Fie o ridic mâine,poimâine și dau cat am acum , fac scadențar și sapt viitoare achit integral creditul ( sper sa se poată, adică să nu mă condiționeze că trebuie sa achit cel puțin un an rata și după aceea pot lichida)

-Vb cu dealerul sa tina mașină până vinerea viitoare că sa o pot achita integral ( sper să găsesc înțelegere la el).Menționez că a insistat azi când m-a sunat că cei de la Dacia vor să factureze până la finalul lunii, adică până la finalul săptămânii.

Voi ce ziceți ? Am nevoie de un sfat.Multumesc anticipat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 999
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cine a testat 4×4  N.o sa m.ai vrea altceva! Pe mine personal m.a scos din multe probleme 4×4  si Nu voi renunta Niciodata la el! Va dau un exemplu recent in Austria a fost zapada f. Mare si sa v

Am preluat masina astazi in jurul orei 15 si am facut primii 100 de km si e super,  a scos un consum de 5'9 pe ruta craiova bals slatina dus intors.....mergand bara la bara in orasul bals. Multa

UPDATE: Ieri 04.10.2018 am fost sunat ca masina este pe drum inspre dealer si aseara am primit masina. Stresul acordat atat VC-ului cat si a Dealerului a a functionat ca picatura chinezeasca. Pot spun

Posted Images

Am crezut ca e diesel, alea care au probleme la înscriere, dar, benzina fiind, nu cred ca vei avea probleme din aceasta privinta. 

Dacă mai poți răbda pana săptămâni viitoare, mai bine achita și apoi ridica-l. Nu știu ce e graba asta pana la sfârșitul lunii, mie când mi-au dat avizul de diferența a zis ca Dacia a înghețat  cursul pana la 30 septembrie, nu am idee de ce... 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 24/09/2018 at 16:07, eliadib said:

Astazi mi-a sosit si certificatul de inmatriculare . Totul a fost OK cu inmatricularea . Chiar daca a fost sfarsit de serie  si sa schimbat si  metoda de verificare a emisiilor de Co2 din NEDC in WLTP.

 

Editat de komoddo
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..@eliadib, pentru ca asta a fost mereu regula la Dacia, cursul la care se face plata se schimba saptamanal, daca retin bine e cursul BNR publicat in fiecare zi de luni + 0,5%. La VW imi amintesc ca era cursul zilnic Porsche Bank (deja umflat) +1%.

Cristian, informezi dealerul ca faci plata peste o saptamana sau cand zici ca ai toti banii. Nu se intampla nimic cu masina. Eu am tinut-o in curtea dealerului mai mult de o saptamana fiindca exact cand a ajuns se deblocase programul Rabla si am vrut sa profit de niste reduceri, astfel ca a trebuit sa astept modificarea dosarului de cumparare. Ce-i drept, fiind la a sasea masina noua, am savurat asteptarea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred că așa o să fac Stef13, nu am o problema cu așteptarea , ideea e să mă înțeleg cu dealerul sa mai aștepte o saptamana jumate.Stii cum e..Îmi fac diverse scenarii cum că nu vrea dealerul, trebuie să găsească o chichita ceva..Mai ales că insistă că trebuie facturată până la finalul lunii septembrie , așa e în vânzări sunt targete de făcut...O să îl sun mâine și vad ce rezolv.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...