Sari la conținut

Sunt Nou Pe Aici - Duster 1.5 Dci 4X4 110Cp Albastru


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 74
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut,   Sunt nou aici Astazi mi-am achizitionat un Duster la mana a doua, as fi vrut sa fie unul nou, dar nah... atat s-a putut (cu tot efortul)   Masina a fost cumparata printr-un dealer autori

Salut,   Ultima plimbare cu Duster-ul am facut-o la Bansko, in Bulgaria. Am facut in total aproximativ 1200 km (Bucuresti - Bansko - Bucuresti + un pic pe acolo). Consumul mediu inregistrat pe CB (r

Asta este, nu ne mai ramane decat sa ne bucuram de celelalte aspecte ale detinerii unei masini I-am facut ieri cateva poze. Imi pare rau ca nu am apucat sa o spal. Am surprins si momentul cand a fac

Posted Images

Parerea mea e ca arata bine asa, de ce vrei sa ii pui scuturile alea din plastic?

P.s. Si eu am platit mai mult cu un miliom la asigurare cand am facut inmatricularea.

Editat de SinSonnY
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu au nicio utilitate, corect :) pur si simplu mi se pare ca aduc o completere buna designului spoilerelor. Mai ales cel din spate.

Am gasit unele aici http://www.mhmtuning.fr/dacia-duster/21110196-kit-suburban-dacia-duster-2010.html si pretul pare ok. Dar mai sunt multe pe lista inaintea lor. Pana una-alta am de schimbat 2 amortizoare, pe urma distributia (am pus lista mai sus)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru amortizoare poti incerca si la @77dan, care vinde unele stoc de ph2 (ceva mai bune decat cela de ph1) folosite putini km.

 

Si tin sa nu fiu de acord cu colegul @huskyuk in ceea ce priveste amortizoarele execrabile de la Dacia care pica imediat pe spate vs minunatiile de la ironman care n-au moarte. Stiu sigur 2 oameni carora le-a curs un amortizor spate Ironman sub 20-30k km, si de asemenea foarte multi pe care ii tin mult si bine amortizoarele stock. Faptul ca ironman-urile au un comportament mai bun pe sosea e altceva, dar asta vine si la un pret mai mare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Astazi am fost sa ridic amortizoarele comandate. Am optat pentru Bilstein B4 pana la urma, bani de IronMan nu aveam si nici nu cred ca se justifica sa le iau avand in vedere ca nu vreau sa ridic garda la sol.

 

Nu ridica/coboara garda, iar pe siteul lor zice ca sunt inlocuitorul reperului 8200811407 DACIA

Sper ca diferenta de pret se va justifica in eficienta / fiabilitate

http://web1.carparts...82018001&12=130

post-4268-0-77160800-1445427612_thumb.jpg

Editat de yoyoandrei2000
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...