Sari la conținut

Tractorasul Duster


Postări Recomandate

@taz, usor ca plezneste vreo vena; in viziunea mea demult legile nu mai sunt facute pentru cetatenii care trebuie sa le respecte, ci mai mult impotriva lor, mai ales astea legate de administratie si impozite, bani, etc.

Nu te enerva, sau mai precis, inspira adanc de vreo 2 ori si apoi cu calm incearca sa aflii cum sa faci sa fie mai bine pentru tine si financiar si fara nervi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 546
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

No, buna ziua sa aveti ! Ieri dupa masa am ridicat masina. Deocamdata masina are la activ doar 110 km din care cca 100 sunt ai mei. In acesti km parcursi vreau sa va spun ca, desi am avut oarece emot

Taraaaammm.. ! Sper sa va placa ce a iesit, prieteni. Si daca aici, pentru a putea incarca, trebuie sa reduc mult de fiecare data dimensiunea pozelor, celor interesati sa le vada/descarce la dimensi

A fost ultima zi permisa traficului liber pe Transfagarasan. Natura in flacari. Soare, cald si peisaje de vis..O poza aici doar asa de pohta Restul le gasiti accesand linkul oferit   https://www.f

Posted Images

Sunt calm (in limitele firescului impus) si va rog sa scuzati temenii abrupti insa chiar ma deranjeaza situatia creata pentru ca daca nu pot depune dosarul acum poate pierd treaba cu "Rabla" si contractul de comanda este deja semnat. Iar cand vine masina eu trebuie sa achit diferenta iar comanda am facut-o cu dealerul luand in calcul si valoarea vocherului Rabla. Si chiar si daca as avea eu contravaloarea voucherului acesta (dar poate nu mai am si banii astia..nu?) daca pot sa scap relativ elegant si constructiv de o masina veche pe care inca o detin legal dar pe care nu o mai vad pe drumurile patriei..atunci chiar vreau sa scap ACUM daca tot am tot ceea ce, logic, imi trebuie la dosar. Dar se pare ca desi unele chestii sunt logic-evidente..tot nu e OK..Si daca trec cu dosarul "Rabla" nedepus de data de 31 aprilie trebuie iar sa umblu dupa adeverinte (vaabile doar pentru luna in curs) de bun platnic fata de statul roman care nu mai conteneste sa nascoceasca noi bizarerii care sa complice inutil lucrurile ce pot fi facute si simplu si clar. @Masiu..o fi existand si asa reglementare. E mai veche? E mai noua? Ca nu stiu de ea. Dar stiu foarte bine ca niciun filtru rutier de rutina (si am prins destule si unele puse sa se "agate" de orice buba gasita) nici macar nu mi-a atras atentia asupra vreunei probleme legate de necondordanta actelor. Dar chiar si asa..ce sens are o asemenea adeverinta? Nu este ceva evident tocmai prin specifiul procedurii de inmatriculare?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@fnicolau eu nu neg ce spui. Eu spun doar ca atatat timp cand actele de inmatriculare se fac pe un domiciliu real (atunci cand faci inmatricularea) ...chestia aia (acel domiciliu) cum sa mai fie contestabila ulterior chiar si dupa o vreme daca nu au aparut alte modificari legate posibile ulterioare vanzari-cumparari chiar daca iti schimbi domiciliul? Eu nu contest reglementarea in sine ca si valoare in implementare (prin ordin ministerial)..ci doar logica ei.. Insa discutam, cred, gratuit. Va trebui, in realitatile date, sa ignor stupizenia si sa ma misc iute ca sa obtin, in fapt (asa cum o vad eu si nu ca un figurant), o frectie la picior de lemn care nu schimba si nu reglementeaza/clarifica cu nimic situaita de fapt dincolo de clarul ei logic invariabil. Daca cineva imi poate explica logica unei asa pretentii atunci nu mai zic nimic. Eu inca nu am gasit-o..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

i96eds nu doar ca o am scanata/copiata color.. :) Eu si dupa 8 ani de la schimbarea actelor de identitate mai stiu pe de rost seria si numarul acelor acte ;) Ele ele vor merge la dealer impreuna cu restul de acte. Si, si daca nu e destul, ma dau peste cap (agremenez maiastru cu cei de acolo, telefonic, apoi imediat o cer via e-mail si batranul meu, care locuieste de unde am plecat, in aceeasi zi o va ridica si mi-o trimite prin curier rapid) si obtin rapid ceea ce, eu consider, ca nu e normal sa mi se mai ceara ;) Asta este..:) Ma duc, conciliabil ca romanul nacajit, sa beau in cinstea voastra un pocal cu vin nobil adevarat (productie proprie de acum 2 ani) din beci ;) Dar asta nu inseamna ca nu am motive de revolta intelectuala ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Taz, in legatura cu ce scriai mai devreme... Sunt oameni care vor comenta intr-una. Si la duster si la veyron si la huracan si la blonde, la brunete, la fotbal, la ce vrei tu... Se numeste stiinta nemultumirii. Adevarul dureros e ca ei sunt nemultumiti perpetuu.

 

Altfel e imposibil sa nu vezi nicaieri nici un pic de bine in viata. Se mai numesc si hateri am impresia...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...