Sari la conținut

Demontare grila fata


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 36
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

1. declipsare tampoane capota motor   2. desurubare suruburi 4 x T30(parca)     3. cu grija si mila si rabdare si pe vreme calda ca sa fie plasticul moale si un pic elastic se desfac surubu

Cand am vreme o sa fac un filmulet Evident ca nu se poate in service, ca trebuie un pic de rabdare si grija si nu e asa spectaculos => nu pot cere prea multi bani cand vezi ce e de facut.

Da.. Se poate fără a da bara jos. Un singur șurub te încurcă... Din spatele siglei. 

Posted Images

La 20.01.2023 la 15:49, augustus81 a spus:

Salutare

A schimbat cineva grila la noul Duster 2022 pentru a pune grila cu noul logo Dacia ? Se poate demonta fara a da bara jos ? Mulțumesc pentru orice idee

 

 

 

Va salut .Ati reusit sa schimbati grila ? Am un duster din  MAI 2022 .Ma interesa si pe mine subiectul .Am desfacut grila  am tras de ia dar nu am vrut sa o fortez,Multumesc pentru raspuns.

Va salut.Eu am incercat sa o demontez si nu am reusit.

Editat de t0rquemada
Nu cita ultimul post
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Da am schimbat-o dar cu demontarea barii. Riscul de deteriorare a grilei vechi este destul de mare daca se încearcă scoaterea ei fara a da bara jos si nu am vrut sa risc, plus ca fixarea noii grile in clipsuri nu esti sigur daca s-a facut corespunzator deoarece nu se vede. Ramane la hotărârea dvs cum vreti sa procedați. Inca ceva, fiind destul de frig in această perioadă riscul de deteriorare este mai mare plasticul fiind mult mai casant. Două persoane diferite m-au sfătuit sa fac aceasta operatie cu demontarea barii.

Ramane la latitudinea dvs cum vreti sa procedați. 

Numai bine

 

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 32 minute, augustus81 a spus:

Salutare

Da am schimbat-o dar cu demontarea barii. Riscul de deteriorare a grilei vechi este destul de mare daca se încearcă scoaterea ei fara a da bara jos si nu am vrut sa risc, plus ca fixarea noii grile in clipsuri nu esti sigur daca s-a facut corespunzator deoarece nu se vede. Ramane la hotărârea dvs cum vreti sa procedați. Inca ceva, fiind destul de frig in această perioadă riscul de deteriorare este mai mare plasticul fiind mult mai casant. Două persoane diferite m-au sfătuit sa fac aceasta operatie cu demontarea barii.

Ramane la latitudinea dvs cum vreti sa procedați. 

Numai bine

 

 

 

Multumesc frumos

Acum 28 minute, t0rquemada a spus:

Păi nu ai cum să schimbi grila decât demontând bara, totul fiind ok, fără deteriorări. Că sunt unii ce vor facă operațiunea de schimbare, fără demontare e alegerea lor, era o vorbă leneșul mai mult aleargă.

 

Multumesc frumos

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...