Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 148
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Le-am achizitionat in cele din urma, pe cele din link, de la Cluj, de la punctul de lucru al firmei de pe site. Montajul s-a facut gratuit, s-a oferit factura si garantie. Prindere buna. De auzit, in

Ieri am montat si folosit barele pentru prima oara. Nu pot sa pe compar cu altele mult mai scumpe, dar nu ma plang legat de suierat.    De ce?    Pentru ca: 1. Suieratul aparea doar

De luni 10.02.2020 sunt iar la vanzare barele trsansversale la Lidl. Pentru cine e interesat!

Posted Images

Thule WingBar Edge 958X e altfel decat ai put tu poza, e in genul lui 959, dar sunt mai aproape de plafon....cauta imagini si ai sa vezi.

https://cdn2.static-...dge/958_wbe.jpg

 

PS. Zici ca trebuie acel kit ? ala nu e inclus in pret, se achizitiozeaza separat ?

 

 

LE. @dusterlaureate barile le ti tot timpul montate pe masina ? Daca DA, cum se comporta la viteze mari ?

Editat de SYL40
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe site-ul zis de tine (si pe altul) vad ca ei zic ca modelul 110 este pt Duster (Farad SM 110 CM Otel - Dacia Duster)...

 

PS. Ce cutie de portbagaj ai / imi recomanzi ?

Editat de SYL40
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa cum am vazut pe Thule.de singurele pe care le recomanda sunt 959x (x din coada este de fapt inlocuit cu 1 care semnifica cum spuneam lungimea suportilor wingbar edge pentru duster ph2 ) + kitul 4046 care se cumpara separat. La barele 9591 care sunt standard se pot prinde diferite kituri pentru diferite masini. Cat despre 958x, ai dreptate. Ceea ce am postat eu este sistemul Rapid

 

http://www.thule.com...cks&q=8yTg5mwsq

Editat de bmcpst
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, deci daca bara transversala este mai lunga (adica 120 cm) nu e nicio problema, se pot monta pe Duster ph2 ?

Mi se pare interesant modelul Farad N7 680L Gri Mat....nu se stie cand ai nevoie de un volum mare de incarcare.

 

PS. Sa inteleg ca tu practic ti cutia montata in permanenta pe bare, iar barele (cu tot cu cutie) le montezi/demontezi functie de situatie ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, m-ai pus pe ganduri cu dimensiunea barilor longitudinale la ph2 fata de ph1...Sa inteleg ca la ph2 fiind mai groase nu se pot monta decat anumite bari transversale ?

Ar fi minunat daca s-ar putea monta barile Farad, care sunt ~250 lei comparativ cu Thule care sunt ~930 lei...

 

Multumesc frumos pt informatii !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...