Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 221
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare,   Revin cu cateva poze cu Cobra 19DX montata permanent pe masina, ascunsa de ochii pofticiosi, securizata, si totusi la indemana Astept pareri!     Cablul coaxial vine p

Deci

Pai, m-am dus sa le fac! Statie PREZIDENT ( Franta ) model TEDDY. Avantaj dimensiuni reduse, putere cit e nevoie, actiune in functie de relief 10-12 km, calitate buna, manevrabilitate, pozitia de FI

Posted Images

Daca nu spunem nimic inseamna ca nu cunoastem nimic (nu suntem detinatori) despre statiile pe care le pomenesti. Asta ca sa nu zici ca nu te baga nimeni in seama :))

 

si ca sa nu fiu rau... eu refuz sa raspuns mesajelor scrise in alta limba decat cea romana.

si ca sa fiu ontopic : am storm explorer si e foarte buna doar ca e galagioasa la receptie. e bine ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Midland e marca ' buna ' cunoscuta de camionagii!

 

Plus la montaj...daca va amintiti am recomandat montarea pe consola centrala dintre cele doua scaune din fata, in partea scaunului din dreapta a conducatorului. La fel va reamintesc ca nu am vrut sa gauresc nimic si am fixat statia cu banda adeziva, pe o parte autoadeziv pe cealalta parte scai.

Prima tentativa a rezistat o vara, la temperaturile mai mari partea autoadeziva se dezlipea. La a doua tentativa cu benzi autoadezive am fixat statia in partea inferioara in asa fel incit sa se sprijine exact in nervura consolei amintite. De atunci rezista .

 

' Scrieti baieti scrieti, orice numai scrieti!'

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Mi-am luat si eu Midland Alan 42.. are doar antena aia micuta a lui momentan.. antena pe care am comandat-o nu avea baza magnetica si n-am mai luat momentan.

Intrebarea mea e: merge in masina statia, doar cu antena ei proprie, sau e ecranata de caroserie? Ma intereseaza s-o am functionala maine la iesirea la Groapa, asa ca nu ma intereseaza raza mare de acoperire, momentan.. E cazul sa ma agit si de o antena externa? Aveti ceva sfaturi? As fi preferat una mai scurta putin... 1.5 m mi se pare mult..

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E ecranata de caroserie asa ca ai nevoie si de o antena externa. Pentru bune rezultate dar si confort la manevrare, incearca ceva de 1m, cum e Avanti Cento sau altceva similar ...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu Midland Alan 42.. are doar antena aia micuta a lui momentan.. antena pe care am comandat-o nu avea baza magnetica si n-am mai luat momentan.

Intrebarea mea e: merge in masina statia, doar cu antena ei proprie, sau e ecranata de caroserie? Ma intereseaza s-o am functionala maine la iesirea la Groapa, asa ca nu ma intereseaza raza mare de acoperire, momentan.. E cazul sa ma agit si de o antena externa? Aveti ceva sfaturi? As fi preferat una mai scurta putin... 1.5 m mi se pare mult..

 

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

Tinand con ca si eu am aceeasi statie pot sa-ti spun ca merge din masina cu antena mica numai ca nu te auzi la mai mult de 100 m. Este ecranata! Plus ca, in manualul ei spune ca nu prea e bine s-o folosesti la interiorul masinii!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...